Docentu Ševčíkovi hrozí za použití majáčku na autě pokuta až 2500 Kč

31.03.2014 9:25 | Zprávy

Za neoprávněné použití modrého majáčku může děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické docent Miroslav Ševčík dostat pokutu nejvýše 2500 Kč. Informoval o tom server Lidovky.cz, podle něhož by mohl dostat vyšší sankci za jízdu v protisměru, a to sedm trestných bodů a až desetitisícovou pokutu.

Docentu Ševčíkovi hrozí za použití majáčku na autě pokuta až 2500 Kč
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonom Miroslav Ševčík

Ševčík nedávno použil k úniku ze zácpy na dálnici D5 modrý výstražný majáček, dokonce přitom údajně jel s autem v protisměru. Ševčík se měl hájit tím, že v autě vezl osobu s vážnými zdravotními potížemi.

Děkanovo tvrzení serveru zpochybnil svědek celého incidentu.  Ale i kdyby měl Ševčík pravdu, u přestupkové komise by tento argument podle serveru nejspíš neobstál. „Z hlediska zákona neměl maják v autě co dělat," cituje server mluvčího Ministerstva dopravy Tomáše Neřolda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po Rajchlovi narazil Jan Jakob v TV na Ševčíka a bylo to ještě horší

10:34 Po Rajchlovi narazil Jan Jakob v TV na Ševčíka a bylo to ještě horší

Ekonom a jednička kandidátky SPD v Jihomoravském kraji Miroslav Ševčík (nestr. za Trikoloru) se na C…