Mediací neboli zprostředkováním v právu rozumíme pokojné řešení sporu mezi dvěma znesvářenými stranami. Zákon o mediaci v civilních věcech podepsal na konci května prezident Václav Klaus a jedna ze čtenářek serveru ParlamentníList.cz vystupující pod jménem Verka Stranska chtěla od senátora Miroslava Antla (ČSSD) vědět, bude přijetí této normy znamenat. Přinášíme senátorovu odpověď.
Konference o mediaci
Na úvod senátor zdůrazňuje, že k přijetí právní úpravy o mediaci v civilních sporech byla Česká republika zavázána na základě směrnice Evropské unie a následně poukazuje na to, že nad touto problematikou proběhla v Česku poměrně obsáhlá diskuse.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp