Dočká se Rath nových obvinění? Deník odhalil další úplatky

21. 5. 2012 9:41

Deník Insider uveřejnil informace, ze kterých vyplývá, že se za časů Davida Ratha utápěly ve Středočeském kraji miliony. Konkrétně bylo zjištěno, že Rathovi spolupracovníci Petr Kott a Kateřina Pancová obdrželi úplatky ve výši 8,8 milionů korun.

Dočká se Rath nových obvinění? Deník odhalil další úplatky
Foto: Tomáš A. Nový
Popisek: David Rath hovoří ve sněmovně

Ačkoli je poslanec a někdejší sociálnědemokratický hejtman zmiňován v souvislosti s korupční kauzou ve Středočeském kraji nejčastěji, není ani zdaleka jediným obviněným. Podle informací deníku Insider byly pod taktovkou dvojice dalších obviněných exposlance Petr Kott a Kateřiny Pancové zmanipulovány další tři zakázky, za což měli oba jmenovaní obdržet úplatek ve výši 8,8 milionů korun. Existuje přitom možnost, že Rath bude spoluobviněn i v těchto případech.

OutStreamVideoPlayer

Milionářem snadno a rychle

„Kateřina Pancová a Petr Kott, byli navíc spolu se třemi zástupci soukromých firem obvinění také kvůli opravě hostivického gymnázia a kvůli dodávkám techniky a vybavení do kladenské a příbramské nemocnice,“ píše deník. Zakázku na rekonstrukci hostivického gymnázia odsouhlasila Rada kraje, kde seděla i Zuzana Moravčíková, která kraj v tuto chvíli vede, koncem minulého roku. Celý projekt měl přijít na dvaatřicet milionů korun. Zvítězila tehdy firma POHL, kterou zastupovala taktéž obviněná Ivana Salačová.

K tomu je třeba dodat, že v případě údajně zmanipulované zakázky v Buštěhradu, v níž je obviněn i sám Rath, si dvojice měla přijít na sedm milionů korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další rozbuška kolem Českého rozhlasu. O práci přišel známý hudební kritik. Hřebejk a další už vidí rudě

14:05 Další rozbuška kolem Českého rozhlasu. O práci přišel známý hudební kritik. Hřebejk a další už vidí rudě

Uskupení Milion chvilek pro demokracii se smutkem oznámilo, že Český rozhlas ukončil spolupráci s je…