Dočkal se: Hrušínský si vyplakal 3 609 764 Kč. A divadlo frčí

14.02.2022 7:25 | Zprávy

Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský patřil k největší kritikům Andreje Babiše už před koronavirovou krizí. Ovšem když vláda rozhodla o zavření divadel, Hrušínský to považoval za pokus o likvidaci malého podnikání včetně toho jeho. A dlouho si stěžoval, že dotace jsou nedostatečné. Nakonec se dočkal. V roce 2021 mu Ministerstvo průmyslu a obchodu přidělilo hned dvě větší dotace, z toho jednu z nich už po demisi Andreje Babiše. Celkem Hrušínský na Divadlo Na Jezerce obdržel ze státního 3 609 764 Kč.

Dočkal se: Hrušínský si vyplakal 3 609 764 Kč. A divadlo frčí
Foto: Facebook J. Hrušínského
Popisek: Jan Hrušínský

Jan Hrušínský patřil mezi ty umělce, kteří velmi kritizovali zavírání divadel v úvodní fázi pandemie koronaviru. Když byla divadelní představení zakázána, Hrušínský se na facebooku vyjádřil, že se jedná o likvidaci malých firem. „O kompenzaci milionových ztrát ani slovo. Evidentně kompenzovány nebudou. Možná někomu ANO. Jak jsme v kraji už celé roky zvyklí. Náklady na provoz divadla (cca 2 miliony měsíčně) jedou dál,“ stěžoval si, že ho vláda Andreje Babiše chce přivést na buben.

 

Jak nemohl získat podporu si stěžoval ještě v únoru roku 2021. „Na peníze z programu Covid kultura I jsme nedosáhli ani v jednom bodu,“ uvedl a jeho žádost o podporu byla v té době dle magazínu Forbes bez odezvy.

V květnu pak Hrušínský tvrdě útočil na ministra kultury Zaorálka, když ten řekl, že nebude podporovat ty, kdo si z kultury udělali byznys. „Čímž se vymezil proti západnímu způsobu života, proti svobodě podnikání a v podstatě rozhodl takovým papalášským způsobem, že svobodná divadla do kultury nepatří,“ mínil principál Divadla Na Jezerce.

„Chvíli jsme nevěděli, kam tedy patříme, pak jsme se dozvěděli, že snad ministerstvo průmyslu by se mělo starat o kulturu. Pan Zaorálek tehdy vymyslel termín kreativní průmysl,“ řekl v podcastu Welcome The Future.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

16:36 Lež, korupce a pokrytectví, evropské hodnoty dneška. Ivan David vysvětloval, jak to myslel

Europoslanec Ivan David (SPD) se v rozhovoru s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým mimo jiné rozmluv…