Dojal mě Svěrák a Není nutno, řekl Xaver. A slyšel toto. Umělec nebude rád

30.03.2020 10:08

Události posledních dní komentovala na dálku komentátorka Karolína Stonjeková. Rýpla si do aktivistky Grety Thunbergové, že se na sebe snaží i při epidemii upozornit. A nastínila možnost, že pokud bude její hvězda padat dál, možná prodělá kromě koronaviru i změnu pohlaví. Také odsoudila, že zatímco studenti ČVUT vyrábějí ochranné štíty, na FF UK vyhazují mluvčího. A Svěrákovo „Není nutno“ bylo podle ní až nevhodné.

Dojal mě Svěrák a Není nutno, řekl Xaver. A slyšel toto. Umělec nebude rád
Foto: Repro XTV
Popisek: Komentátorka Karolína Stonjeková v Podtrženo sečteno

Na úvod nadnesl Xaver Veselý, že i aktivistka Greta Thunbergová měla možná koronavirus a Stonjeková konstatovala, že ti, kdo předtím měli pozornost médií, tak jsou koronavirem upozaděni. A tak se snaží se opět zviditelnit. Jako např. na české politické scéně. „Každý se snaží si v tom najít nějaký prostor, aby na sebe poukázal. A zrovna švédská aktivistka Greta Thunbergová na to nešla úplně nejšťastnějším způsobem,“ komentovala Stonjeková a dodala, že u aktivistky by se zřejmě nestačila nemoc ani projevit, natož aby se z ní vyléčila.

Anketa

Obstála Evropská unie jako instituce v současné ,,koronakrizi"?

1%
99%
hlasovalo: 30595 lidí

„Nebylo to úplně šťastné konstatování. Nicméně, pokud bude ta její hvězda dál upadat, tak se do budoucna můžeme dočkat, že nejenže prodělala koronavirus, ale i informace, že prodělala změnu pohlaví a podobně,“ podotkla komentátorka. Moderátor ještě zmínil, že se mu zdá, že jak Thunbergové fotografové v minulosti pomáhali, aby vypadala lépe, tak nyní buď přestali, nebo dokonce dělají pravý opak.

Dalším tématem byl vyhozený mluvčí filozofické fakulty Kukal, který se dopustil výroku o „perských princeznách“ v rouškách. Stonjeková to komentovala slovy jednoho svého známého, který prohlásil, že zatímco studenti ČVUT na 3D tiskárnách tisknou ochranné pomůcky, tak studenti FF UK nemají na práci nic lepšího než žalovat na svého mluvčího. Článek, za který byl Kukal vyhozen, prý nebyl z nejchytřejších. „Upřímně řečeno, je vždycky trošku problém, když někdo, kdo zastává funkci mluvčího, zároveň chce být mluvčím sám sebe,“ mínila Stonjeková, že v tom se nachází konflikt zájmů. Ale prý nebyl takový, aby Kukal musel být připraven o místo.

„Za téhle situace si na někoho stěžovat a připravovat ho o místo je strašně nevhodné. Je to docela smutná ukázka toho, jak někteří studenti v dnešní době uvažují. Skoro jsem ráda, že já mám svoje studentská léta dávno za sebou,“ pohaněla Stonjeková studenty a studentky FF UK.

Xaver dál zmínil, jak ho dojalo zpívání Není nutno se Zdeňkem Svěrákem. Stonjeková dodala, že ji to přivedlo na úvahu, že žijeme v době, kdy gesta mají větší váhu než činy. „Když chceme protestovat proti nějakému politikovi, tak si dáme na batůžek nebo na bundičku placku se symbolem odporu. Když chceme podpořit nezávislost Tibetu, tak vyvěšujeme tibetskou vlajku nebo si zase dáme na batůžek nebo na bundičku odznáček. A když chceme bojovat proti koronaviru, tak si spolu s panem Svěrákem zazpíváme v poledne veselou písničku.“

Komentátorka prohlásila, že ona si na gesta moc nepotrpí a i vhodnost textu je sporná. Zvláště s nastávající ekonomickou krizí, kdy se ukáže, jak moc „nemít prachy nevadí“. Písnička je podle Stonjekové možná i nevhodná v dnešní situaci.

Došlo i na předpokládaný tvrdý dopad koronaviru na restaurace. Podle komentátorky byly restaurace terčem snad až šikany už před koronavirem, kdy nejdřív musely mít oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky a následně bylo kouření zakázáno celoplošně, bez možnosti volby pro majitele. A pak přišlo EET. Karolína Stonjeková předpokládá, že pro mnohé pak bude současná krize likvidační.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

20:56 „Je to cílená lež.“ Data o vakcínách, zastánce znepokojí

Bez vakcín se nemoci covid-19 a přeplněných nemocnic neubráníme, to na denní bázi slyšíme z úst nejv…