Dojal mě Svěrák a Není nutno, řekl Xaver. A slyšel toto. Umělec nebude rád

30.03.2020 10:08

Události posledních dní komentovala na dálku komentátorka Karolína Stonjeková. Rýpla si do aktivistky Grety Thunbergové, že se na sebe snaží i při epidemii upozornit. A nastínila možnost, že pokud bude její hvězda padat dál, možná prodělá kromě koronaviru i změnu pohlaví. Také odsoudila, že zatímco studenti ČVUT vyrábějí ochranné štíty, na FF UK vyhazují mluvčího. A Svěrákovo „Není nutno“ bylo podle ní až nevhodné.

Dojal mě Svěrák a Není nutno, řekl Xaver. A slyšel toto. Umělec nebude rád
Foto: Repro XTV
Popisek: Komentátorka Karolína Stonjeková v Podtrženo sečteno
reklama

Na úvod nadnesl Xaver Veselý, že i aktivistka Greta Thunbergová měla možná koronavirus a Stonjeková konstatovala, že ti, kdo předtím měli pozornost médií, tak jsou koronavirem upozaděni. A tak se snaží se opět zviditelnit. Jako např. na české politické scéně. „Každý se snaží si v tom najít nějaký prostor, aby na sebe poukázal. A zrovna švédská aktivistka Greta Thunbergová na to nešla úplně nejšťastnějším způsobem,“ komentovala Stonjeková a dodala, že u aktivistky by se zřejmě nestačila nemoc ani projevit, natož aby se z ní vyléčila.

Anketa

Obstála Evropská unie jako instituce v současné ,,koronakrizi"?

1%
99%
hlasovalo: 30319 lidí

„Nebylo to úplně šťastné konstatování. Nicméně, pokud bude ta její hvězda dál upadat, tak se do budoucna můžeme dočkat, že nejenže prodělala koronavirus, ale i informace, že prodělala změnu pohlaví a podobně,“ podotkla komentátorka. Moderátor ještě zmínil, že se mu zdá, že jak Thunbergové fotografové v minulosti pomáhali, aby vypadala lépe, tak nyní buď přestali, nebo dokonce dělají pravý opak.

Dalším tématem byl vyhozený mluvčí filozofické fakulty Kukal, který se dopustil výroku o „perských princeznách“ v rouškách. Stonjeková to komentovala slovy jednoho svého známého, který prohlásil, že zatímco studenti ČVUT na 3D tiskárnách tisknou ochranné pomůcky, tak studenti FF UK nemají na práci nic lepšího než žalovat na svého mluvčího. Článek, za který byl Kukal vyhozen, prý nebyl z nejchytřejších. „Upřímně řečeno, je vždycky trošku problém, když někdo, kdo zastává funkci mluvčího, zároveň chce být mluvčím sám sebe,“ mínila Stonjeková, že v tom se nachází konflikt zájmů. Ale prý nebyl takový, aby Kukal musel být připraven o místo.

Fotogalerie: - Hladová okna

V důsledku opatření vůči šíření koronaviru zůstaly...
V důsledku opatření vůči šíření koronaviru zůstaly...
V důsledku opatření vůči šíření koronaviru zůstaly...
V důsledku opatření vůči šíření koronaviru zůstaly...
V důsledku opatření vůči šíření koronaviru zůstaly...
V důsledku opatření vůči šíření koronaviru zůstaly...

„Za téhle situace si na někoho stěžovat a připravovat ho o místo je strašně nevhodné. Je to docela smutná ukázka toho, jak někteří studenti v dnešní době uvažují. Skoro jsem ráda, že já mám svoje studentská léta dávno za sebou,“ pohaněla Stonjeková studenty a studentky FF UK.

Xaver dál zmínil, jak ho dojalo zpívání Není nutno se Zdeňkem Svěrákem. Stonjeková dodala, že ji to přivedlo na úvahu, že žijeme v době, kdy gesta mají větší váhu než činy. „Když chceme protestovat proti nějakému politikovi, tak si dáme na batůžek nebo na bundičku placku se symbolem odporu. Když chceme podpořit nezávislost Tibetu, tak vyvěšujeme tibetskou vlajku nebo si zase dáme na batůžek nebo na bundičku odznáček. A když chceme bojovat proti koronaviru, tak si spolu s panem Svěrákem zazpíváme v poledne veselou písničku.“

Komentátorka prohlásila, že ona si na gesta moc nepotrpí a i vhodnost textu je sporná. Zvláště s nastávající ekonomickou krizí, kdy se ukáže, jak moc „nemít prachy nevadí“. Písnička je podle Stonjekové možná i nevhodná v dnešní situaci.

Došlo i na předpokládaný tvrdý dopad koronaviru na restaurace. Podle komentátorky byly restaurace terčem snad až šikany už před koronavirem, kdy nejdřív musely mít oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky a následně bylo kouření zakázáno celoplošně, bez možnosti volby pro majitele. A pak přišlo EET. Karolína Stonjeková předpokládá, že pro mnohé pak bude současná krize likvidační.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

21:31 Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se dnes při sněmovním jednání pustil do poslanců, kteří kritizují …