Doktor Filip si s tím asi jen vytírá zadek. Cenzura, korupce a další pikantnosti kolem volby předsedy KSČM z pera bývalého mládežníka

15.05.2016 17:29

Někdejší mládežnický aktivista KSČM, dnes předseda radikální Komunistické strany Česka 21 Vojtěch Mišičák se velmi ostře vyjádřil ke sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy. Zvolení Vojtěcha Filipa prý provázela řada manipulací včetně cenzury internetového přenosu ze sjezdu a ignorance veškerých kritických připomínek.

Doktor Filip si s tím asi jen vytírá zadek. Cenzura, korupce a další pikantnosti kolem volby předsedy KSČM z pera bývalého mládežníka
Foto: kscm.cz
Popisek: Vojtěch Mišičák, KSČM

Na sjezdu podle Mišičáka docházelo k cenzuře nepohodlných příspěvků. Ne přímo v sále, ale v přímém internetovém přenosu, na kterém jednání sledovali lidé mimo sál. „Pan Filip nechal cenzurovat názory diváků přímého přenosu IX. sjezdu KSČM na kanálu YouTube ve chvíli, kdy jsem společně s poctivými soudruhy v KSČM začal poukazovat na spojitost mezi KSČM a paní Jany Mrencové,“ popisuje Mišičák. Právě v tu chvíli mu prý také přišel vzkaz: „Mišičáku, máš problém?“

V „kauze Mrencová“ jde o to, že KSČM spolupracuje s agenturou PROFIL s.r.o., kterou zastupuje právě Jana Mrencová, soudně shledaná vinnou z korupce. ÚV KSČM již v minulosti přijal usnesení, že si nepřeje další spolupráci s touto agenturou. „Tímto usnesením si ale pan doktor Filip asi jen vytírá zadek,“ dodává komunista.

CELÝ TEXT ZDE

Mrencová ale není jedinou osobou z okolí předsedy Filipa, která Mišičákovi a dalším členům vadí. „Pro komunisty je také nepřijatelné, aby rozhodnutí výkonných orgánů KSČM byla ovlivňována primitivní osobou, například paní Miloslavou Vostrou. Ač tato osoba je blízkou panu Vojtěchu Filipovi, její ekonomické znalosti se rovnají nule, ne-li racionálním číslům nižším než nula,“ dodává ke známé člence vedení strany. Podobně si prý první místo na kandidátce do Evropského parlamentu nezasloužila Kateřina Konečná. „I přes brečícího pana poslance Maštálku, že ‚Kačenku miluje‘,“ dodal.

Jenže kritiku, která se na něj na sjezdu snášela, prý předseda Filip povýšeně ignoroval. „S hubou plnou ‚neostalinismu‘ a strašením ‚rozbíjením strany‘ se nechal pan Vojtěch Filip opět zvolit předsedou KSČM. Voliči neměli ani možnost vyjádřit svůj názor k aktuálnímu dění v KSČM na Facebooku KSČM. Byly tam jen ponechávány komentáře očerňující soudruha Josefa Skálu typu ‚NE JOSEF SKÁLA‘,“ dodává člen KSČM.

„Ani předstírané slzy nad rakví Miloslava Ransdorfa obou pozůstalých europoslanců za KSČM na pohřbu Miloslava Ransdorfa nikoho znalého nepřesvědčily. Když člověk vidí pana Filipa, přinejmenším politického kata soudruha Ransdorfa, sedícího za jeho rodinou, nemůže mlčet,“ uzavřel Mišičák, předseda ÚV KSČ 21.

Vojtěch Mišičák

  • KSČM
  • Pravda nesmí záviset na tom, komu bude sloužit!
  • mimo zastupitelskou funkci


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …