Doktor Hnízdil jasně: Odmítněme příkazy vlády ničící zdraví!

30.07.2021 20:30

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch oznámil veřejnosti, že ten, kdo k tomu bude mít lékařem jasně rozepsané zdravotní důvody, nebude muset nosit roušku či respirátor. A celostní lékař Jan Hnízdil pustil do světa jasně formulovanou výzvu: Kolegové lékaři, braňme naše pacienty!

Doktor Hnízdil jasně: Odmítněme příkazy vlády ničící zdraví!
Foto: Screen YouTube
Popisek: Jan Hnízdil v debatě s Igorem Chaunem

Adam Vojtěch oznámil veřejnosti, že nařízení nosit respirátory ve vnitřních prostorách zůstane v platnosti. Ministerští úředníci ho podle ministra přepracují tak, aby toto nařízení mohlo zůstat v platnosti. Ale stanoví také výjimku, za které budou moct lidé odložit respirátory právě i ve vnitřních prostorách. Tato výjimka se bude týkat lidí, kteří budou mít od lékaře důkladně rozepsáno, proč z lékařských důvodů respirátor či roušku ve vnitřních prostorách nenosit.

Adam Vojtěch zdůraznil, že nebude stačit nějaké čestné prohlášení, ale opravdu bude nutné mít po ruce důkladnou lékařskou zprávu. A celostní lékař Jan Hnízdil přišel na blogu serveru Aktuálně.cz s jasnou výzvou.

„Jestliže pacientovi působí nošení respirátoru nebo roušky zdravotní obtíže, nebo jeho zdravotní stav zhoršuje, je naší povinností to zaznamenat do lékařské dokumentace a vystavit mu potvrzení o zproštění povinnosti zakrytí dýchacích cest. Chraňme zdraví našich pacientů. Řiďme se Hippokratovou přísahou. Odmítněme zdraví zničující příkazy vlády trestně stíhaného premiéra. Nečekejme, až to za nás udělá Nejvyšší správní soud,“ apeluje na své kolegy Hnízdil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

20:20 Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

Mnohé země předkládají své ambiciózní plány na omezení emisních zátěží, ale tyto plány se vůbec nepo…