Doktor Macek: Parkanová do jednoho zná zločince v pozadí

22.06.2012 19:41

Novináři se podle Miroslava Macka málo ptají, proč byla kdysi do funkce ministra obrany vybrána zrovna Vlasta Parkanová. Podle něj byla typickým „bílým koněm“, který sice není vinen tím, z čeho je obviňován, ale může za to, že se cpal někam, kde neměl co dělat.

Doktor Macek: Parkanová do jednoho zná zločince v pozadí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Vlasta Parkanová podle Miroslava Macka byla „typickým bílým koněm“. Podle jeho slov její absolutní neschopnost, ve spojení s touhou po funkci, byly hlavními důvody, proč si ji Kalousek a spol. vybrali do čela ministerstva obrany, jejíž problematikou byla zcela nedotčena. „Neboť jen tak mohli za jejími zády nerušeně pracovat šíbři na výhodné zakázce (výhodné, samozřejmě, jen pro ně).“

I její vina za spáchané zlodějny je tedy podle Macka typickou vinou bílého koně. Doporučuje jí, aby se i při vyšetřování kauzy chovala jako bílý kůň, tedy člověk, který o pravém záměru nic netušil a k vině přišel jako slepý k houslím.

„Teď jde jen o to, jestli má alespoň tu trošku fištrónu, aby se namísto vykrucování rozpomněla na ty skutečné zločince v pozadí,“ píše. To by pro ni prý neměl být problém, neboť je všechny do jednoho zná.

Bývalá ministryně obrany Parkanová se k k nákupu letadel CASA vždy vyjádřovala slovy: "O ničem jsem nebyla informována". Obchody podle ní dojednávali náměstci Martin Barták a Jaroslav Kopřiva.

Šéf české pobočky Transparency International David Ondračka pro Parlamentnilisty.cz jako první použil v souvilosti s rolí Vlasty Parkanové termínu "bílý kůň". "A víme z organizovaného zločinu, že "bílý kůň" nikdy nekončí dobře," doplnil. Proto podle něj Parkanová musí nést odpovědnost za předražený nákup letadel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Viník rozdělené společnosti? Nedělní Otázky Václava Moravce mají dohru. Tohle se v ČT líbit nebude

20:35 Viník rozdělené společnosti? Nedělní Otázky Václava Moravce mají dohru. Tohle se v ČT líbit nebude

„Všichni si platíme veřejnoprávní média, měla by sloužit, nestraně nás informovat, snažit se utlumov…