Doktor Macek: To by udělal jen úplný debil. A pokud jde o Dienstbiera...

12.03.2013 10:44

Doktor Macek se tentokrát na svém blogu vrací ke kauze e-mailu, údajně odhalujícího nekalé financování Strany práv občanů- Zemanovců. Na skandálním důkazu je prý zajímavé, že by někdo takové informace posílal e-mailem. Ale ještě zajímavější je sdělení, kdo vyšetřovatelům důkazní materiál předal.

Doktor Macek: To by udělal jen úplný debil. A pokud jde o Dienstbiera...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

24. ledna dostala protikorupční policie do rukou e-mail, který měl obsahovat doznání o nekalém financování Strany práv občanů- Zemanovci. Třicet milionů na volby v roce 2010 měla strana získat z černých fondů ODS a podíl na jejím založení měli mít Mirek Topolánek a Marek Dalík, kteří se tak snažili oslabit ODS. Autorem e-mailu je tehdejší šéf jihočeské buňky SPOZ Zdeněk Zbytek a adresátem jeho nejmenovaný spolustraník.

Ještě zajímavější pak je pasáž, ve které se mluví o částce jako o „poděkování“ Miroslavu Šloufovi za dva přeběhlíky z roku 2006, Miloše Melčáka a Michala Pohanku. Zbytek sám přitom autorství e-mailu v tomto znění vždy popíral.  

Macek poznamenává, že skandální odhalení má minimálně dva další háčky. První je fakt, že něco takového by prý sepisoval, a dokonce posílal e-mailem „jen úplný debil“. Ještě zajímavější informací však je, kdo policii výbušný e-mail předal. Nikdo jiný než Jiří Dienstbier, který právě v té době, mezi koly prezidentské volby, na Miloše Zemana velmi ostře útočil. 

Co přesně napsal doktor Macek:

Zajímavá informace: 24. ledna letošního roku dostala protikorupční policie mail, který měl poslat ze své mailové adresy někdejší šéf Zemanovců v jižních Čechách Zdeněk Zbytek jednomu činovníovi této strany. Stojí v něm, ze Zemanova strana vznikla za 30 milionů z černých fondů ODS a podíl na jejím založení měli Mirek Topolánek a Marek Dalík, kteří tak chtěli oslabit ČSSD. V dopise je též poděkování Miroslavu Šloufovi za „dva přeběhlíky po roce 2006.“ (Míněni Michal Pohanka a Miloš Melčák).
Explozivní informace má však dva háčky: jednak jen úplný debil by něco takového psal a posílal mailem a hlavně, dopis předal policii Jiří Dienstbier.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hana Lipovská bude odvolána z pozice radní České televize

15:44 Hana Lipovská bude odvolána z pozice radní České televize

Poslanci dnes schválili usnesení, podle kterého by Hana Lipovská měla být odvolána z pozice radní ČT…