Doktor Macek cituje: Lidé kradou dřevo, neplatí daně a chtějí slušné politiky

14.09.2012 12:47

Čeští občané jsou znechuceni politikou a žádají rychlou nápravu české politické scény. Doktor Miroslav Macek však lidem doporučuje, aby v první řadě začali s nápravou sebe sama a svého okolí. Jen ozdravením společnosti se dříve či později dočkáme i ozdravení politiky.

Doktor Macek cituje: Lidé kradou dřevo, neplatí daně a chtějí slušné politiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Glosátor českého politického života Miroslav Macek ani v pátek nevynechává příležitost vyjádřit se k aktuálním problémům. Češi si podle Macka stěžují na vládu a na politiky obecně, ale málokdo se zamyslí nad tím, že politici jsou také jen lidé, kteří vzešli z nějakého konkrétního prostředí. V této souvislosti cituje novináře, který odstartoval známou slovenskou kauzu Gorila.

Začněme u sebe

"Slova kanadského novináře Toma Nicholsona (známého spuštěním kauzy Gorila) platí nejen pro Slovensko, ale stoprocentně i pro Česko: „Je to v lidech. Žiju v malé vesničce za Bratislavou. Lidé tam kradou dřevo, neplatí daně a nadávají na zkorumpované politiky. Jak se má něco změnit, když je ta společnost nemocná zdola až nahoru?“

Co z toho plyne? Lidé, kteří volají po změně politiky by mohli začít e změnami u sebe sama. Chování spořádaných rodičů převezmou i jejich děti, a jednou se možná dočkáme i kultivované politické scény, až tito slušní lidé vstoupí do veřejného života.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

21:31 Babiš se ve sněmovně zcela mimořádně vytočil: Co to tady předvádíte? Takhle oblbovat lidi bych nedokázal

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se dnes při sněmovním jednání pustil do poslanců, kteří kritizují …