Doktor Macek k půjčce EU: Když je bordel, tak ať je aspoň veselo

28. 1. 2012 14:25

Česká republika půjčí Mezinárodnímu měnovému fondu 38 miliard na záchranu zadlužené eurozóny. Někdejší politik Miroslav Macek se ve své páteční glose pídil po původu částky.

Doktor Macek k půjčce EU: Když je bordel, tak ať je aspoň veselo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

"Není to ani násobek minimální mzdy a počtu obyvatel, ani násobek desetiny průměrného platu a počtu obyvatel či výsledek podobné konstrukce," píše Macek. "Že by šlo jen o vládní "hausnumero" střelené od boku, to se mi také nezdá, na to je to číslo poněkud nezaokrouhlené. To takhle třicet nebo čtyřicet miliard, ale proč zrovna třicet osm? Nebo že by šlo o celkový součet všech tajných odměn veřejných činitelů? Ale ten že by sedl přesně na miliardu? Nebo jej zaokrouhlili?"

Jak tak přemýšlel, tak mu prý nakonec došlo, proč máme posílat zrovna tolik: "Je to jen další ukázka toho, že si z nás vláda dělá legraci, a to dle werichovské zásady, že když už je bordel, má být alespoň veselo..."

Českou půjčku rozhodně schvalují jen čtyři procenta populace. Ukazuje to aktuální průzkum veřejného mínění, který si nechaly zpracovat Lidové noviny. Naopak proti poskytnutí našich miliard z devizových rezerv centrální banky se vyslovilo 67 procent lidí. O půjčku, která měla původně být ve výši 90 miliard, se delší dobu vedla poměrně ostrá diskuse. Sám premiér a šéf ODS Petr Nečas byl zpočátku zcela proti, nakonec však obrátil a nižší částku podpořil. Schytal za to ostrou kritiku například od předsedkyně Suverenity Jany Bobošíkové, která ho označila za politického zbabělce a naznačila, že se před každým zásadním rozhodnutím „podělá“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

19:02 „Že prý máme poslouchat EU!“ Babiš shrnul brutální týden. A šokoval na téma Milionu chvilek

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sepsal další „Čau lidi“. Zdůraznil, že v Česku existují lidé, kteří Babiš…