Doktor Macek napsal, jak uvažuje Zeman. A citoval zlá nařčení o miliardáři Karlu Janečkovi

13.1.2014 1:36 odp.

Bývalý politik Miroslav Macek ve své pondělní glose zaznamenal hned několik postřehů. Především dva z nich stojí za zmínku. Tím prvním je reakce na slova prezidenta Miloše Zemana. V další části dává doktor Macek za pravdu ekonomu Milanu Zelenému a jeho vyjádření na adresu miliardáře Karla Janečka.

Doktor Macek napsal, jak uvažuje Zeman. A citoval zlá nařčení o miliardáři Karlu Janečkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek s manželkou Petrou

Hned v první části doktor Macek interpretuje postoj prezidenta Miloše Zemana k jmenování nové vlády v čele s Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).

"Zdá se mi, že prezident Zeman to sdělil průhledně jasně: Nebudu mluvit k jednotlivým ministrům (ale vyjmenuji Vám nepřímo, kteří se mi nelíbí), a uvědomte si, že pokud se složení vlády vůbec nezmění, nemusím ji jako celek jmenovat, jak dokládají mnou předložené právní rozbory Ústavy, takže bacha, a některé mnou (ne)jmenované kandidáty po konzultacích se mnou vyměňte, abych obhájil část z toho, co už jsem předem vypustil z úst a tedy tvář, a já se zase s některými z nich smířím (a okecám to tak, že mne během schůzky s nimi přesvědčili o svých kvalitách)," přeložil Macek slova Miloše Zemana po svém.

Dobrojed Karel Janeček

V další části své pravidelné rubriky zmínil Macek slova profesora ekonomie Milana Zeleného, se kterým prý sdílí stejný názor na "dobrojeda" Karla Janečka.

"Janeček skutečně žádnou přidanou hodnotu nevytváří," odkazuje se Macek na slova profesora Zeleného. "Pan Janeček svým matematickým talentem vytvořil nástroj pro vysokofrekvenční sázky na akcie, jakéhosi virtuálního makléře, který je rychlejší než kterýkoliv člověk a dovede využít příležitostí, které lidské smysly nejsou schopny vyhodnotit," stojí v Mackově glose.

Co přesně napsal doktor Macek na svůj web:

Zdá se mi, že prezident Zeman to sdělil průhledně jasně: Nebudu mluvit k jednotlivým ministrům (ale vyjmenuji Vám nepřímo, kteří se mi nelíbí), a uvědomte si, že pokud se složení vlády vůbec nezmění, nemusím ji jako celek jmenovat, jak dokládají mnou předložené právní rozbory ústavy, takže bacha a některé mnou (ne)jmenované kandidáty po konsultacích se mnou vyměňte, abych obhájil část z toho, co už jsem předem vypustil z úst a tedy tvář, a já se zase s některými z nich smířím (a okecám to tak, že mne během schůzky s nimi přesvědčili o svých kvalitách)…Jako byste Miloše neznali!

A dále také doktor Macek napsal:

Ekonom Milan Zelený to řekl (a lépe) za mne, co si myslím o dobrojedovi Karlovi Janečkovi:

Janeček skutečně žádnou přidanou hodnotu nevytváří. Když někdo sází na koně nebo hraje v kasinu, tak prostě převádí peníze z jedné kapsy do druhé, bez hodnotového produktu či služby. Makléř, který spekulantům a hráčům poskytuje ´službu ´ urychlení sázkové transakce, nevytváří hodnotu, ale bere si podíl ze spekulačních zisků. Pan Janeček svým matematickým talentem vytvořil nástroj pro vysokofrekvenční sázky na akcie, jakéhosi virtuálního makléře, který je rychlejší než kterýkoliv člověk a dovede využít příležitostí, které lidské smysly nejsou schopny vyhodnotit.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

21:35 „Zech*aná mrtvola“, ozval se Straka z Topky. Nejodpornější primář této země, vzkázal Babiš

Primář z Nemocnice Sokolov Martin Straka (TOP 09) se na svém twitteru hanlivě vyjádřil na adresu pre…