Doktor Macek něco odhalil: Pusťte si včerejší tiskovku Babiše bez zvuku

28.04.2017 17:10

Neúnavný glosátor politického dění Miroslav Macek doporučil čtenářům, jak by se mohli podívat na čtvrteční tiskovou konferenci Andreje Babiše (ANO), aby jim jeho vystoupení přišlo výmluvnější. Ale Macek nezůstal jen u Babiše. Pozastavil se také nad tím, co se dnes vyučuje na českých vysokých školách a dotkl se kauzy bývalé prodavačky Kauflandu s nacistickým hákovým křížem vytetovaným na ruce.

Doktor Macek něco odhalil: Pusťte si včerejší tiskovku Babiše bez zvuku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

„Pusťte si Babišovu včerejší tiskovku bez zvuku, sledujte jeho grimasy a nonverbální komunikaci (hlavně pohyby jeho očí) a bude vám jasno... jediné, co nechápu, je ztráta instinktů a neschopnost lidí jej okamžitě prokouknout,“ doporučuje občanům Macek ve své páteční glose.

Vedle televizního vystoupení pana Babiše Miroslava Macka také zaujalo, co všechno se dá studovat na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy a pak díky tomu získat také titul Mgr. Pokud vás to zajímá, tak tento vysokoškolský titul lze získat třeba za genderovou analýzu filmu Sněhurka a lovec. Macek přiložil několik základních citací z práce, aby bylo patrné, kam naše humanitní školství směřuje.

„Vybrané citáty z diplomové práce: V této diplomové práci se zabývám genderovou analýzou filmu Sněhurka a lovec. Primární základ tvoří feministické teorie, konkrétně se pak věnuji především kritické feministické archetypální analýze a metodě vzdorného čtení. Jako hlavní metodu v druhé části práce tak používám kritickou feministickou archetypální analýzu a vzdorné čtení,“ píše autorka diplomové práce dostupné na internetu. Absolventka si pochvaluje, že feministické teorie poskytly novou rovinu, ze které lze hledět na svět.

Do třetice všeho dobrého a zlého se Macek věnuje také kauze dnes již bývalé prodavačky z řetězce Kaufland, která měla na ruce vytetovaný hákový kříž. Také tato žena možná měla svého druhu zvláštní pohled na svět, který ji ovšem stál místo. Macek si však stejně jako další komentátoři klade otázku, zda by prodavačku čekal vyhazov i ve chvíli, kdy by měla na ruce vytetovaný srp s kladivem nebo nosila tričko s komunistickým revolucionářem Che Guevarou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Fiala se vysmál ČSSD. Odchod z vlády? To už jsme slyšeli. A padl návrh zrušit přímou volbu prezidenta

13:11 Petr Fiala se vysmál ČSSD. Odchod z vlády? To už jsme slyšeli. A padl návrh zrušit přímou volbu prezidenta

Hosty nedělní Partie FTV Prima byli místopředseda ČSSD Roman Onderka a předseda opoziční ODS Petr Fi…