Doktor Macek o zemřelém europoslanci ČSSD: Bolševik, co chválil Stalina

09.07.2012 10:06

Úmrtí Jiřího Havla, europoslance ČSSD, vyvolalo nejen soucitné výroky. Vzápětí se objevila i drsná kritika. Glosátor politického dění a bývalý politik doktor Miroslav Macek zveřejnil na svém stránce nevybíravá slova na Havlovu adresu a jeho působení na české politické scéně.

Doktor Macek o zemřelém europoslanci ČSSD: Bolševik, co chválil Stalina
Foto: Štěpán Hašek
Popisek: Europoslanec Jiří Havel

"O mrtvých prý jen dobré (ač nechápu, proč), takže á margo úmrtí europoslance Jiřího Havla jen pro připomenutí: bolševik z husákovské doby, spoluautor ekonomických skript v nichž vychvaloval hospodářskou politiku J. V. Stalina, člen všelikých správních rad státních podniků, vytrvalý zakladatel různých levicových iniciativ a straniček a posléze člen ČSSD a Paroubkův místopředseda vlády...," píše doslova Macek.

Lítost nad Havlovým odchodem vyjádřila i opozice

V kontrastu k těmto slovům Havlovo úmrtí zasáhlo nejen jeho kolegy ze sociální demokracie, upřímnou lítost vyjádřili i jeho političtí oponenti.

„Dnešní zpráva o úmrtí Jiřího Havla mne silně zasáhla. Je to velmi bolestivá ztráta pro celou českou levici. Byl to nesmírně vzdělaný, poctivý a slušný člověk. Podílel se dlouhá léta zásadním způsobem na programové práci v sociální demokracii, patřil k autorům našeho ekonomického programu. Chci vyjádřit upřímnou soustrast rodině a všem jeho blízkým. Jiří nám bude velmi chybět,“ komentoval předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v prohlášení v neděli odpoledne.

"Přestože Jiří Havel vycházel z jiných ideových východisek, byl to ekonomický odborník a evropskou integraci viděl svýma očima. Několikrát mi s nadšením vyprávěl o své práci na Universitě Karlově (kde asi viděl smysl své práce) i o svých studentech z Institutu ekonomických studií UK. Bude chybět jim a pro svůj odborně polemický fundament i nám," vzpomíná Ivo Strejček z ODS pro ParlamentníListy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Unavený Babiš před odletem do Bruselu hrozil do kamer: Nikdy neodstoupím, něch si to všichni zapamatují. Nikdy!

8:00 Unavený Babiš před odletem do Bruselu hrozil do kamer: Nikdy neodstoupím, něch si to všichni zapamatují. Nikdy!

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) dnes odlétá do Bruselu. Před cestou si ještě promluvil s novináři.…