Doktor Macek si rýpnul do Babiše a jeho ochranky. Ale i do ženy Karla Gotta

6. 11. 2015 12:52

Nad řádově rozdílným množstvím oxidu uhličitého, který do ovzduší vypouští motory automobilů vyrobených firmou VW a které produkují obrovské požáry v Indonésii, se ve svých pravidelných glosách pozastavuje bývalý čelný politik ODS Miroslav Macek. Všímá si také pozoruhodného prohlášení rakouské ministryně, rovněž zajímavého výroku manželky známého zpěváka i žádosti ministra financí o poskytnutí ochranky.

Doktor Macek si rýpnul do Babiše a jeho ochranky. Ale i do ženy Karla Gotta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Obrovské požáry v Indonésii podle Macka produkují více oxidu uhličitého než celá ekonomika Spojených států. „Jen za poslední tři týdny vypustily do atmosféry více CO2, než zvládne Německo za celý rok. Noviny ovšem plní titulky o automobilech VW a jejich zmanipulovaných emisích,“ podotýká bývalý politik.

Upozorňuje i na to, že rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová prohlásila: „Chceme lidem poskytnout potřebnou ochranu, když ji potřebují, ale to, co se v současné době děje, není hledání větší ochrany, ale hledání nejatraktivnější země.“ K tomuto výroku Macek ironicky dodává: „Nějak se nám ti xenofobní čecháčci začínají množit…“

Zaujal jej také výrok Ivany Gottové poté, co byl její manžel, známý zpěvák Karel Gott, hospitalizován kvůli závažnému onemocnění: „Manžel je v těch nejlepších rukou a pod dohledem těch nejlepších specialistů.“ Macek na to reagoval zdviženým obočím: „Neměli by teď všichni socialisté vzplát spravedlivým hněvem? Cožpak není zaručena stejná zdravotní péče všem?“

  • Celý text je ZDE

Macek zaregistroval také žádost ministra financí Andreje Babiše o ochranku, se kterou se obrátil na Ministerstvo vnitra. „Přitom si osm let platí soukromou ochranku. Že by se z něj stal socialista a uvěřil tomu, že stát zajišťuje lepší služby než soukromý sektor?“ podotkl k tomu Miroslav Macek.

  • Celý text je ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…