Doktor Sládek, tak jak si jej pamatujeme: Neříkejte jim uprchlíci, pane redaktore. Jsou to přivandrovalci, kterým se nechce zvelebovat vlastní zemi

13.09.2017 18:31

Moderátor Luboš Xaver Veselý si do internetové televize XTV.cz pozval dalšího hosta. Dorazil předseda Sdružení pro republiku – Republikánské strany Československa Miroslav Sládek. Raději se přesvědčte sami, co všechno moderátorovi řekl.

Doktor Sládek, tak jak si jej pamatujeme: Neříkejte jim uprchlíci, pane redaktore. Jsou to přivandrovalci, kterým se nechce zvelebovat vlastní zemi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Sládek

Hned na úvod Sládek konstatoval, že rozhodně nevyvolává konflikty. „Já tedy o žádném skutečném konfliktu nevím, od doby co jsem rozmlátil v parlamentu lavici, protože to se skutečně nedalo poslouchat. Koneckonců jako ty současné bláboly,“ pravil Sládek.

Pravda je, že se občas dostane do roztržky s novináři, ale v tom nevidí problém. Novináře vnímá jako sluhy lidí, kteří ta média vlastní. S těmito lidmi se opravdu čas od času do střetu dostává, ale ze svého pohledu nikoli svou vinou. Zvláště kritický byl k České televizi.

„To je ničemná organizace prohlásil Sládek. „To je médium, které ze zákona odírá každého občana na koncesionářských poplatcích, ať už se na to kdo dívá nebo nedivá. Ono se na to dívat nedá. Tam je vlastně taková tlupa parazitů, kteří se z těch koncesionářských poplatků živí, protože ta produkce tam, ta míra manipulace, je přeci děsivá,“ dodával zapáleně Sládek. Přínos veřejnoprávní televize je podle Sládka veškerý žádný, takže ČT si zaslouží zprivatizovat.

Celý rozhovor naleznete zde

Stačí se podívat na to, jak se ČT chystá na volby. Vybírá si jen ty politiky, kterým bude dělat reklamu. Podle svých vlastních podivných kritérií vyřazují z politického boje neparlamentní strany. „Je jasné, že Česká televize protežuje jen určitou skupinu politiků a určitou skupinu politických stran,“ nešetřil dál ostrými slovy Sládek.

Stejně tvrdě se vymezil proti Andreji Babišovi a celému hnutí ANO. „Babiš vykládá v televizi a všude lidem, že je v politice nový a že tam přišel udělat pořádek. Přitom se kolem politiků pohyboval od počátku 90. let a byl u každé lumpárny, která se v politice stala,“ nešetřil Sládek ani možného příštího premiéra. Ačkoli nechce být příliš příkrý vůči voličům hnutí ANO, Babiše prý volí především „spodina“.

Česká republika si podle Sládka nese velký dluh, protože se nevyrovnala se svou komunistickou minulostí. Bývalým komunistickým kádrům bylo umožněno přejít z politiky do byznysu a dnes z nich jsou milionáři. Mladí lidé to vidí a podle Sládka nemohou vnímat Sametovou revoluci jinak než jako velký podvod.

Stranou Sládkovy pozornosti nezůstali ani uprchlíci, které ovšem Sládek odmítá nazývat uprchlíky. Vidí je jako přivandrovalce, kteří by se měli pokusit zvelebit svou vlastní zemi a nevandrovat do Evropy. Místo toho by měli třeba pracovat na poli a svou zemi zvelebovat. „Já nevím, proč jim říkáte uprchlíci. Ve většině těch zemí není žádná válka, je tam jenom bída,“ pravil Sládek. Co tedy s migranty. „Poslat je zpátky,“ má jasný recept.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…