Dokud několik muslimů nezačalo agresivně vykřikovat a tlačit se směrem k účinkujícím, vše probíhalo v poklidu, hájí svou akci v Praze konvičkovci

21.08.2016 18:40

Akce Okupanti obsazují Prahu, kterou v centru Prahy uspořádala Iniciativa Martina Konvičky, způsobila pozdvižení. Konvičkovci totiž v den výročí obsazení země vojsky Varšavské smlouvy sehráli na Staroměstském náměstí divadelní představení o obsazení země Islámským státem. Ke všemu se nyní vyjádřila sama Iniciativa na svém facebookovém profilu.

Dokud několik muslimů nezačalo agresivně vykřikovat a tlačit se směrem k účinkujícím, vše probíhalo v poklidu, hájí svou akci v Praze konvičkovci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvislosti s výročím vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968

„Z některých médií se můžeme dočíst, že došlo k panice a několik lidí se zranilo. Přinášíme pohled účastníka představení, který monitoroval celou situaci z povzdálí, aby zachytil reakce přihlížejících, a uvedl: ‚Někteří turisté opravdu opustili prostor kolem Husova pomníku, ale naprosto v poklidu. Hosté v kavárnách zvedli hlavy od stolů a ptali se číšníků, co se děje. Dokud několik muslimů nezačalo agresivně vykřikovat a tlačit se směrem k účinkujícím, vše probíhalo naprosto v poklidu‘,“ píše se v oficiální tiskové zprávě Iniciativy o akci, jež začala v půl třetí odpoledne a byla ukončena na žádost magistrátu.

Doc. Martin Konvička, Ph.D.

  • BPP
  • Předseda spolku Iniciativa Martina Konvičky
  • mimo zastupitelskou funkci

Podle iniciativy měla akce ukázat, jak to u nás bude vypadat, až k nám dorazí mohamedáni. „Na vojenském voze přijelo na Staroměstské náměstí několik vyznavačů IS, mávali vlajkou Islámského státu a stříleli do vzduchu maketami zbraní. Imám, ztvárněný Martinem Konvičkou, citoval z korby vojenského automobilu právo šaría. Následovaly ukázky oblíbených kratochvílí IS jako kamenování a bití žen. Akce však byla předčasně ukončena kvůli několika agresivním a hlasitým muslimským turistům, kteří po policii velmi vehementně požadovali ukončení celé akce,“ zmiňuje iniciativa. Policie však původně podle nich odvětila, že akce je pod kontrolou a nahlášená, až když se do dění vložila zástupkyně pražského magistrátu, byla akce ukončena a účinkující byli zadrženi.

„Jak je možné, že řádně povolená akce, při které nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání, skončí zadržením účinkujících? Stížnosti a kritiku některých spoluobčanů, že jde jen o vyvolávání strachu a paniky, nepovažujeme za opodstatněné, naopak,“ píší konvičkovci. Podle nich se totiž pár desítek kilometrů od našich hranic dějí teroristické útoky naprosto běžně a není možné před kritickou bezpečnostní situací neustále strkat hlavu do písku. „Bezpečnost není samozřejmost,“ uzavřela Iniciativa s tím, že litují toho, že policie řádně nezasáhla proti provokatérům nebo muslimským vyznavačům Alláha, kvůli nimž byla akce přerušena a následně ukončena. Někteří aktéři představení jsou podle facebookové stránky iniciativy ještě stále zadrženi a perlustrováni. 

Fotogalerie: - Okupanti obsazují Prahu

Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…