Dolejš nesouhlasí s Grebeníčkem: Palach se postavil totalitě

08.02.2013 13:21

Poslanec za KSČM Jiří Dolejš nesouhlasí se svým stranickým kolegou Miroslavem Grebeníčkem v pohledu na čin Jana Palacha. V odpovědi čtenáři ParlamentníchListů.cz uvedl, že podle něj se Palach postavil totalitě a je nutné jeho památku uctít.

Dolejš nesouhlasí s Grebeníčkem: Palach se postavil totalitě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

„Osobně nepovažuji za šťastné řešit při této v podstatě pietní chvíli různé pohledy na historii. Jan Palach se nepochybně postavil totalitě s kterou byl fakt okupace spojen.  Od jeho současníků a spolužáků vím, že to byl člověk s levicovými názory, to ale neznamená že hájil režim stojící na mocenském monopolu. To by bylo posouvání významu jeho činu,” uvádí Dolejš.

Poslanec zdůraznil, že KSČM odsuzuje represe a všechny události, které se v Československu děly po 21. srpnu 1968. “I nechvalné Poučení z krizového vývoje bylo v roce 1989 zrušeno,“ doplnil.

„Vznik státního svátku je projevem úcty k Palachově symbolické oběti, i když neméně významná je pieta k zmarněnému mladému životu. Proto také já osobně tento svátek podpořím, jako jsem se zúčastnil i tzv. Palachova týdne v roce 1989,“ napsal Dolejš s tím, že by se nemělo zapomínat ani na Jana Zajíce, který Palacha následoval.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Babiš jako Jakeš? padlo. A Plesl se zle, zle vysmál demonstrantům

7:54 Letná: Babiš jako Jakeš? padlo. A Plesl se zle, zle vysmál demonstrantům

Dva uznávaní novináři, dva zcela odlišné pohledy. Zatímco podle Bohumila Pečinky z Reflexu postavila…