Dominik Feri chtěl nastoupit na Babiše kvůli dalajlámovi, jenže nemohl. Teď to bude mít dohru

20.09.2018 21:13

Není to poprvé, kdy pravidelné ústní interpelace poznamenala neúčast premiéra Andreje Babiše a většiny ministrů. Interpelace díky absenci členů vlády a premiéra musely skončit o dvě hodiny dříve. Nepřítomní členové vlády budou muset odpovědět na otázky písemně. Jedním z nejvíce tázajících se poslanců byl Dominik Feri z TOP 09.

Dominik Feri chtěl nastoupit na Babiše kvůli dalajlámovi, jenže nemohl. Teď to bude mít dohru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš

Babiš byl v době interpelací na neformálním unijním summitu v Salcburku. Šéf hnutí ANO tak bude muset dodatečně vysvětlovat například to, proč ve svém odmítavém vyjádření k přijetí syrských sirotků neúplně citoval tibetského duchovního vůdce dalajlámu. Babiš na svém facebookovém účtu zkreslil dalajlámův výrok o uprchlících, vynechal slova ‚přijměte je‘, za což čelil kritice opozice.

Ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) pak bude muset vysvětlovat téma případného přijetí syrských uprchlíků z táborů v Řecku. Dotaz padl i na případného nástupce v čele české diplomacie Tomáše Petříčka. Písemnou odpověď bude muset dát i na to, proč si za poradce vybral Tibora Gašpara, který v souvislosti s vyšetřováním vraždy novináře Jána Kuciaka musel opustit funkci slovenského policejního prezidenta.

Poslanci mohli pokládat dotazy na přítomné ministry, kterými byli Adam Vojtěch, Dan Ťok nebo Jana Maláčová. Ministryně práce a sociálních věcí v souvislosti s českými sirotky uvedla, že koncem loňského roku bylo vypláceno v Česku 38 522 sirotčích důchodů, v ústavech je podle ní přibližně 8 000 dětí, z toho ale jen 700 „právně volných“, které je možné si osvojit. Podle ministryně je ale přesto toto číslo poměrně vysoké.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …