Dominik Hašek „flákl“ kancléře Mynáře: Bezpáteřní plaz! Teď chce peníze? V nouzovém stavu?

14.05.2020 12:14

Hokejový gólman a úspěšný český olympionik Dominik Hašek se na svém twitterovém účtu vyjádřil k hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi. A příjemná slova pro něj neměl - podle Haška je Mynář bezpáteřní plaz.

Dominik Hašek „flákl“ kancléře Mynáře: Bezpáteřní plaz! Teď chce peníze? V nouzovém stavu?
Foto: Facebook
Popisek: Dominik Hašek
reklama

"Bezpáteřní plaz! Pár týdnů po zabijačce v nouzovém stavu si dovolí žádat v době krize o přídaveček 18 mega. Ve chvílích, kdy přibývá lidí bez práce a podnikatelé nemohou udržet své zaměstnance a mnozí zavírají..." napsal na adresu kancléře Vratislava Mynáře hokejista Dominik Hašek.

Hašek tak naráží na skutečnost, že sněmovní rozpočtový výbor schválil zvýšení rozpočtu Kanceláře prezidenta republiky pro příští rok o téměř dvacet milionů korun. A to navzdory koronavirové krizi, kdy se mluví o úsporách - mimo jiné - ČSSD přichází s návrhem, že by ocenění poslanců, senátorů a ministrů mělo být svázáno s minimální mzdou.

Anketa

Byl by šéf ODS Petr Fiala dobrým premiérem?

3%
97%
hlasovalo: 31631 lidí

Zabijačku, která se koncem dubna uskutečnila u hradního kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, vyhodnotili policisté jako přestupek. Spočívá podle nich v porušení zákazu shromažďování povoleného počtu osob. O přestupku policie informovala Krajskou hygienickou stanici ve Zlíně, která je kompetentní rozhodnout o případné sankci, napsala ČTK, která vycházela z prohlášení policejního mluvčího Petra Jaroše.

Informace o nepovolené zabijačce poskytl médiím někdejší Mynářův švagr Libor Zeman, který konstatoval, že z jeho pohledu nejde o žádný osobní střet, ale o spor o to, zda nařízení platí opravdu pro všechny, nebo zda z něj mají politici, případně vysocí státní úředníci, výjimku.  

To prase mělo hlad, hájil pak svého kancléře prezident Miloš Zeman, když vysvětloval, proč muselo zhynout prase a proč se odehrála zabijačka v době, kdy nebyly povoleny akce přesahující více než dvě osoby, nepočítaje v to členy rodiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…