Donald Trump začal pracovat a už to lítá. Odstoupil od Obamovy obchodní dohody s asijskými zeměmi, udělá to prý úplně jinak

23.01.2017 19:53 | Zprávy
autor: vef

Americký prezident USA Donald Trump se dnes rozhodl podepsat příkaz o odstoupení USA z Transpacifického partnerství. Obchodní dohodu přitom podepsal teprve loni jeho předchůdce Barack Obama.

Donald Trump začal pracovat a už to lítá. Odstoupil od Obamovy obchodní dohody s asijskými zeměmi, udělá to prý úplně jinak
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump

Kongres prozatím dohodu 12 tichomořských zemí neratifikoval, a tak Obama mohl naplnit svůj slib z předvolební kampaně. Dohodu chce nahradit dvoustrannými dohodami. S evropskými partnery hodlá vyjednávat i o Transatlantické obchodní a investiční úmluvě mezi Evropskou unií a USA, i když vůči ní má výhrady.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Mocní

Koho považujete za mocné, koho za zlo a koho a jak bychom měli porazit? Podle mě mocní měli moc vždy a ne že by ji nezneužívali. Zajímá mě, ale jak konkrétně jste myslel ten váš komentář v kontextu dnešní doby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co kdyby k odsunu Sudeťáků nedošlo? Volání po sjednocení Německa včetně Česka. Z debaty historiků

22:00 Co kdyby k odsunu Sudeťáků nedošlo? Volání po sjednocení Německa včetně Česka. Z debaty historiků

„V případě sudetských Němců a jejich zástupců sebereflexe chyběla. Stavěli se do pozice pouze obětí …