Dopis starosty Litoměřic k petici někteří starostové kritizují

03.05.2019 22:40

Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč vyzval starosty obcí z regionu, aby nepodporovali svými podpisy petici proti prodeji litoměřické nemocnice. Někteří starostové dopis kritizují, dostali ho na konci minulého týdne, zjistila dnes ČTK. Chlupáčovo vyjádření ČTK zjišťuje.

Dopis starosty Litoměřic k petici někteří starostové kritizují
Foto: ODS
Popisek: Ladislav Chlupáč (ODS)
reklama

Vedení Litoměřic zamýšlí nemocnici prodat s odůvodněním, že město nemocnici nemůže dál dotovat. Když se strategického partnera najít nepodaří, hrozí podle místostarosty Karla Krejzy (ODS) omezování péče. Se záměrem prodat akcie ale nesouhlasí zaměstnanci ani někteří obyvatelé Litoměřic a okolních obcí. Podepisují petici a na 1. máje uspořádali pochod za nemocnici. Pod peticí bylo ve středu už přes 7 000 podpisů.

Litoměřický starosta Chlupáč nyní starosty menších obcí z Litoměřicka požádal, aby petici nepodporovali. „Dostali jsme dopis a považuji to z jeho strany za nehoráznost,“ řekl ČTK starosta Lovečkovic Radek Černý (KSČM). Petici podepsal a s prodejem nemocnice nesouhlasí.

Starostka Ploskovic na Litoměřicku Věra Petrů (nezávislá) ČTK řekla, že petici na základě dopisu starosty Chlupáče nešířili, ale obyvatelé ji po radnici žádali. „Lidé se bojí o existenci nemocnice,“ řekla Petrů. Uvedla, že zástupci obce si počkají na jednání na konci května, které Chlupáč svolal. Dozvědět se tam mají informace k dalšímu fungování nemocnice. „Neumíme k tomu teď občanům říci nic bližšího,“ dodala Petrů.

Lidé z menších měst a obcí okolo Litoměřic, pro které je nemocnice spádová, se obávají zániku zařízení nebo omezení péče. Petice se dál šíří po Litoměřicku. „Pokud by nemocnici převzala Krajská zdravotní, tak by to asi nebyl takový problém, protože nemocnice provozuje a dobře hospodaří, ale soukromníků se tady lidé bojí,“ řekl Černý. Podle Petrů se však lidé obávají i Krajské zdravotní. „Někteří lidé s ní nemají dobré zkušenosti,“ uvedla starostka.

Vedení Litoměřic oznámilo minulý měsíc, že připravuje záměr na prodej akcií Nemocnice Litoměřice ve veřejné soutěži. Už v lednu letošního roku ale obdrželo město nabídku od Ústeckého kraje. „Dovolte mi, abych touto cestou deklaroval zájem Ústeckého kraje o převedení Nemocnice Litoměřice, a. s. na Ústecký kraj, potažmo na Krajskou zdravotní, a. s.,“ napsal radním hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) v lednu v dopise, který má ČTK k dispozici. Rada města se ale rozhodla vypsat soutěž na prodej akcií.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středověk českých liberálů: Z Hany Lipovské udělali čarodějnici, píše ekonom Pikora. Páter Halík, koncil v Kostnici

10:04 Středověk českých liberálů: Z Hany Lipovské udělali čarodějnici, píše ekonom Pikora. Páter Halík, koncil v Kostnici

„Čarodějnice Lipovská už letí na Kavky,“ napsal ekonom Vladimír Pikora a pustil se do obhajoby nové …