Dostali jste na prdel a dostanete znovu. Jste naivní jak Gorbačov, vysmál se Jiří Vyvadil evropským elitám

24. 6. 2016 19:02

Evropská unie dostala na prdel a bude dostávat znovu a znovu. Jinak to nejde. To si myslí advokát Jiří Vyvadil. Svůj názor na vystoupení Velké Británie z Evropské unie sdílel na serveru ParlamentníListy.cz.

Dostali jste na prdel a dostanete znovu. Jste naivní jak Gorbačov, vysmál se Jiří Vyvadil evropským elitám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
reklama

Vyvadil podle svých slov absolutně nechápe, že nikdo, prý kromě kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa a exprezidenta Václava Klause, Brexit neočekával. „Všichni mi připomínají Michaila Gorbačova, který si také zřejmě neuvědomoval, že pokud se Rusko nezmění v liberální diktaturu založenou na ekonomickém růstu typu Číny, prostě skončí,“ uvedl Vyvadil.

Podle něj však Brexit není poslední bombou. „Bude přicházet rána za ranou, dokud se Merkelová, Juncker nebudou svíjet na zemi. Jinak už to prostě nejde. Nejde teď jen o to, kdo další se vypraví na cestu k nezávislosti: U Nizozemska a Francie jsem si toho do dvou let téměř jistý, Rakousko po příštím vítězství Svobodných může pokračovat,“ myslí si Vyvadil s tím, že jde především o to, zda lídři Evropy přestanou lhát a manipulovat národy. „A k tomu se nikdo z nich zatím nemá,“ podotkl.

Původní text ZDE.

„Slova o tom, že se musí EU změnit, jsou na zvracení nudná. Zatím nikdo neřekl, že je třeba ihned: zrušit Evropskou Komisi, rozpustit Evropský parlament, pozastavit účinnost všech směrnic a nařízení EU, propustit 90 % úředníků bruselského byrokratického molochu, omluvit se Rusku za to, že bylo obviněno jen za to, co v Kosově bylo shledáno legitimním, a po zvolení prezidenta Donalda Trumpa vytvořit společnou americko-evropsko-ruskou bezpečnostní alianci,“ uvedl.

Vyvadil vyjádřil souhlas s premiérem Bohuslavem Sobotkou, který prohlásil, že odchod Británie z EU není konec světa. „Očekával bych od něj razantní návrhy. Ale těch není schopen. Nechápe vůbec, že tento svět se bortí,“ řekl. Nezbývá tak podle něj, než čekat, až se Evropská unie rozvrátí.

„A my, kteří jsme optimisty, věříme, že USA vedené Trumpem, Rusko vedené Putinem, Francie vedená Marine Le Penovou, Španělsko vedené Podemosem, Řecko vedené Syrizou, Rakousko vedené Svobodnými nám všem přinesou naději. Připouštím, že u nás v Česku, tak jako dosud, budeme žít slovy Jana Nerudy jako zaživa pohřbení. Zde nesporně neexistuje momentálně politická síla a hlavně schopný, charismatický a inteligentní lídr typu třeba Trumpa, který má odvahu měnit i tuto zemi. Anebo tady je. Není. I ten Miloš Zeman, na rozdíl od Klause či Trumpa, zůstává v zajetí přežilého,“ uzavřel Vyvadil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…