Dosud neuveřejněné VIDEO odhalilo, jak o Babišovi před pár dny hovořili nejvyšší politici Vysočiny. Lokální televize je při tom natočila

23.03.2020 4:44

Vzájemná úcta, respekt a spisovná čeština. To jsou atributy, jež pravidelně doprovázejí slovní klání řady politiků. Co ale ve chvíli, kdy je nesnímá celoplošná stanice, nestojí před nimi novináři? Na to byly ParlamentníListy.cz upozorněny svým zdrojem z Vysočiny.

Dosud neuveřejněné VIDEO odhalilo, jak o Babišovi před pár dny hovořili nejvyšší politici Vysočiny. Lokální televize je při tom natočila
Foto: archiv TV Vysočiny, tan
Popisek: Ota Benc (ODS) na zastupitelstvu Vysočiny v březnu 2020

Anketa

Má prof. Roman Prymula, předseda krizového štábu, vaši důvěru?

93%
7%
hlasovalo: 33462 lidí
„Na zasedání krajského zastupitelstva Vysočiny 17. března, tedy před pád dny, byl premiér označen jako idiot, a to přímo během jednání. Takto Andreje Babiše označil Ota Benc z ODS. Jednání řídil současný hejtman Běhounek, a ač jindy je v případech, že se někdo uchýlí k vulgaritám, striktní a reaguje, tentokrát nehnul ani brvou. Zato včera poskytl dlouhý rozhovor médiím, který možná znáte, a po něm vyrazil Netolický, hejtman Pardubického kraje, a vyzval premiéra k odvolání ministra zdravotnictví a v podstatě mu nadiktoval, koho místo něho,“ sdělil náš zdroj.

Ačkoli na oficiálních stránkách kraje záznam doposud publikován nebyl a neexistuje ještě ani jeho doslovný přepis, naše redakce získala video z takzvané TV Vysočina. Pakliže se budete soustředit na 67. minutu, skutečně vystoupí zástupce ODS Ota Benc. Tento málo známý lokální politik je ovšem v rámci ODS činorodý. Podle výpisu na oficiálním webu partaje toho stíhá dost: je krajský zastupitel, radní města, místopředseda regionálního sdružení a předseda oblastního sdružení. Jelikož podle Bencových slov politika patří mezi jeho koníčky, zřejmě z dostatku volného času v ODS řídí základní a mateřské školy ve Ždírci nad Doubravou.

A co přesně tento stoupenec Petra Fialy uvedl?

„Ještě jsem chtěl k tomu, jak říkal pan hejtman, že si máme udělat obrázek o té celkové situaci... já to teda nerad říkám, ale když si dělám ten obrázek, ale i z těch informací, které jsem slyšel od starostů, senátorů a hejtmanů, tak ten obrázek je velmi jasný. Vláda to nezvládá a člověk, který se nazývá premiérem, je snad idiot.“

Po Bencových slovech si vzal mikrofon hejtman Běhounek. Jak uvedl náš zdroj, také ParlamentníListy.cz mohou potvrdit, že nikterak nezasáhl.

Čas 1h 07min., video spustíte kliknutím na obrázek

V souvislosti s hejtmanem Běhounkem je také třeba zdůraznit, že kromě řízení kraje je od října 2013 poslancem Poslanecké sněmovny a od roku 1998 zastupitelem města Pelhřimov. Také Běhounek byl zřejmě zamyšlen nad mnoha svými dalšími povinnostmi, jelikož k tomu všemu ještě stíhá sedět ve správní radě VZP, kde působí jako místopředseda.

Zajímali jsme se o věc ještě jiným úhlem pohledu.

Naše redakce se totiž podívala, jak by krizovou situaci ohledně pandemie řešil právě Ota Benc. Chtěli jsme vědět, zdali někde existují jeho výstupy, jak v současné době postupovat.

Lokální politik má webové stránky. Aktuální článek popisuje, „jak jsme jednali s ČSSD“. Příliš se z něho nedozvíme, je totiž osm let starý. Na vlastní oficiální web Benc zjevně nepřispívá. Další odkaz nás přesměroval na jeho Facebook. Také zde nastala chyba. Benc si v minulosti založil profil pod názvem „lepší hejtman“. Ani ten ovšem nefunguje. Pátrali jsme dál. Chtěli jsme vědět, jaká řešení politik, který premiéra Babiše označí za idiota, nabízí.

Na webu ODS existuje sumář, který připomíná aktuální články daného voleného zastupitele. U Bencova profilu je jich několik. Ale i zde se objevil problém: poslední mediální zářez člena občanských demokratů totiž pochází z 13. září 2016.

V neposlední řadě jsme skutečně odhalili jeho profil na Facebooku. Očekávali jsme rady, doporučení, návody. Zkrátka a dobře konstruktivní závěry, k nimž dlouhodobě vyzývá předsednictvo ODS. Jenomže znovu nic. Poslední Bencův příspěvek je z listopadu 2019, a navíc jde o článek někoho jiného.

Žádné výstupy muže, pro něhož je premiér idiot, nebyly k nalezení ani na webových stránkách kraje.

(Ne)aktuální politik k aktuální situaci

Kraj Vysočina (do května 2001 Jihlavský kraj, poté až do července 2011 pouze Vysočina) je samosprávný kraj v České republice ležící na pomezí Čech a Moravy. Je složen ze tří okresů bývalého Jihomoravského kraje (okres Jihlava, okres Žďár nad Sázavou a okres Třebíč), okresu Havlíčkův Brod z bývalého Východočeského kraje a okresu Pelhřimov z bývalého Jihočeského kraje. Na severu sousedí s Pardubickým krajem, na jihovýchodě s Jihomoravským krajem, na jihozápadě s Jihočeským krajem a na severozápadě se Středočeským krajem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

9:55 Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

Předseda SPD Tomio Okamura na sociální sítí Facebook varuje slovy člena svého hnutí Jaroslava Foldyn…