Dotace 1,5 milionu na jeden koncertní cyklus vyvolala bouřlivou diskuzi

06.02.2018 18:49 | Zprávy
autor: David Hora

Bouřlivou diskusi vyvolala mezi krajskými radními ve Zlíně žádost o 1,5 milionu korun na podporu koncertního cyklu. Zatímco poslanec Ondřej Benešík vydání krajských peněz podpořil, další člen krajského zastupitelstva, Michal Dvouletý, byl rozhodně proti. „Nechápu, proč by měl jeden subjekt dostat privilegium a takto obří dotaci,“ napsal Dvouletý na své facebookové stránky. Žádost zastupitelstvo nakonec odmítlo.

Dotace 1,5 milionu na jeden koncertní cyklus vyvolala bouřlivou diskuzi
Foto: kr-zlinsky.cz
Popisek: Úřad Zlínského kraje

„Po bouřlivé debatě jsme v krajském zastupitelstvu odmítli utratit 1,5 milionu korun z krajských peněz na podporu jednoho koncertního cyklu vážné hudby pro 1 000 posluchačů,“ uvedl krajský zastupitel Michal Dvouletý a dodal. „V kontextu toho, že ještě vloni kraj podporoval amatérskou kulturu celkovou částkou pouze 2,5 milionu korun, to byl podle mého soudu velmi nezodpovědný návrh vedení kraje. Ano, pro letošní rok jsme prosadili navýšení podpory kultury na pět milionů korun. Ale nechápu, proč by měl jeden subjekt dostat privilegium a takto obří krajskou dotaci, byť na umělecky určitě pěkný projekt, který je navíc z 80 procent závislý na veřejných dotacích,“ vysvětlil Michal Dvouletý.

Pomoc cestovnímu ruchu?

S tím ale nesouhlasí poslanec Ondřej Benešík, který naopak vydání krajských peněz na podporu tohoto koncertního cyklu podpořil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co se stalo, že jste otočili?

A navrhli nové jméno na ministra životního prostředí? Podle mě je to dobře, jen mě ta vaše otočka překvapila a říkám si, co za ní je?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Keller: Ohrožená demokracie, zafixované volební kyvadlo a páter Halík

19:55 Profesor Keller: Ohrožená demokracie, zafixované volební kyvadlo a páter Halík

NEKOREKTNĚ S KELLEREM „Konec hry na demokracii,“ nazývá sociolog a filozof Jan Keller svůj nový kom…