Drábek čelil kritice poslanců. Systém výplaty dávek se podle něj stabilizuje

15.02.2012 12:44

Sněmovní sociální výbor se zabýval problémy s vyplácením dávek na úřadech práce. Kritikou nešetřili opoziční ani koaliční poslanci. Ministr práce Jaromír Drábek lednové potíže nezastíral, systém už se prý ale stabilizuje a v březnu by se měl dostat do běžného provozu.

Drábek čelil kritice poslanců. Systém výplaty dávek se podle něj stabilizuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09)

"Nechci čekat do března. Chci výsledky hned," protestoval místopředseda výboru Miroslav Jeník z ODS.

Podle ministra byly v lednu problémy hlavně s dávkami v hmotné nouzi. Zákonné termíny pro výplaty dávek ale prý byly dodrženy. Proto je prý přehnané mluvit o nefunkčním systému. Drábek rovněž poslance ujišťoval, že nemá nic společného s firmami, které nový informační systém připravily. Všechny smlouvy s dodavateli jsou podle nich na ministerském webu.

Na nefunkční systém si v lednu stěžovali pracovníci úřadů práce, na něž byla od začátku roku převedena výplata všech dávek. Pracovali často přesčas a také o víkendech. Opozice se neúspěšně pokoušela prosadit téma na jednání sněmovny a volala po Drábkově rezignaci. Ministr kvůli problémům odvolal šéfa ministerského odboru informatiky a pokud problémy přetrvají, je ochoten rezignovat i on sám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„V pondělí někteří nepřijdou do práce...“ Odešel oblíbený Kubera. Česko smutní. Ještě v sobotu rozdával radost. Poslední mohykán, padlo o něm

13:02 „V pondělí někteří nepřijdou do práce...“ Odešel oblíbený Kubera. Česko smutní. Ještě v sobotu rozdával radost. Poslední mohykán, padlo o něm

Dnes náhle zemřel předseda Senátu za ODS Jaroslav Kubera. V souvislosti s tím jsou obzvlášť prorocká…