Drábku, postižení opět nedostali peníze, zlobí se poslankyně ODS

28.09.2012 10:15

Poslankyně ODS Lenka Kohoutová oznámila, že výplatu příspěvku na péči neustále brzdí nový systém výplaty z dílny ministerstva práce a sociálních věcí. V této souvislosti poslankyně ostře kritizuje skutečnost, že lidé s postižením, kteří potřebují pomoc při zvládání běžných denních aktivit, nemohou proto svým asistentům zaplatit.

Drábku, postižení opět nedostali peníze, zlobí se poslankyně ODS
Foto: modrenoviny.cz
Popisek: Poslankyně Lenka Kohoutová

"Takzvaný příspěvek na péči za měsíc září těmto lidem ještě na účet nepřišel. Na vině je počítačový systém, který se má o výplatu sociálních dávek starat. Ministr Drábek již několik měsíců ujišťuje, že nový systém funguje a dávky jsou vypláceny včas. Zhruba 300 tisíc čekatelů na státní pomoc v podobě příspěvku na péči by s ním patrně nesouhlasilo," prohlásila Kohoutová.

Drábek lže

Poslankyně ostře odmítá argumenty ministra práce Jaromíra Drábka, kterými systém obhajuje. „Těžko hledám slova. Statisícům lidí s postižením se nedostává prostředků, na které mají nárok. A pan ministr stále argumentuje tím, že dávky jsou vypláceny v řádných termínech," rozčiluje se politička."To je přinejmenším velmi liché, protože ti lidé mají platby za služby nějak nastaveny a těžko je mohou hradit až v následujícím měsíci. Nový IT systém byl ze strany ministerstva vybrán na základě prokazatelně špatného řízení. A navíc během půl roku se ho nepodařilo zástupcům MPSV zprovoznit natolik, aby fungoval alespoň přijatelně," uvedla Kohoutová.

Podle Kohoutové by měl Drábek situaci okamžitě napravit. "Pan Drábek by se měl konečně zamyslet nad těmito fatálními chybami a udělat takové kroky, které povedou k okamžité nápravě. Nepřipustím, aby se lidem s postižením ještě více komplikoval život kvůli zbytečným a hrubým chybám ministerstva, které ani po více jak třičtvrtě roce nefungují,“ dodala poslankyně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bojím se msty. Mladík práskl dveřmi Babišovi, nyní promluvil

16:43 Bojím se msty. Mladík práskl dveřmi Babišovi, nyní promluvil

Karlovarské listy přinesly rozhovor s dvacetiletým Karlem Skotákem. „Znám ty lidi a je pravda, že se…