Drahoš na konci ukázal, jakým je šmejdem a křivákem, zuřil senátor. Zatímco prezident s úsměvem děkoval moderátorce...

25.01.2018 22:06

Poslední debata Zeman – Drahoš skončila a sociální sítě se hned začaly plnit reakcemi.

Drahoš na konci ukázal, jakým je šmejdem a křivákem, zuřil senátor. Zatímco prezident s úsměvem děkoval moderátorce...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Duel kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Miloše Zemana v Hudebním divadle Karlín

Senátor Jaroslav Doubrava byl velmi nemile překvapen závěrem v podání Jiřího Drahoše.

„Právě jsem se dokoukal na poslední duel kandidátů. Drahoš ve svém posledním slově jen dokázal, jakým je šmejdem a křivákem. Nerad používám takové výrazy, ale k němu jsem se musel hodně krotit, abych nepoužil podstatně tvrdší výrazy,“ napsal senátor.

„Nejhorší je, že tou svou křivou hubou ukázal, jak křivý má i charakter, má-li nějaký. Lidé, nedopusťme, aby takový křivák opět zneuctil sídlo českých králů. To už se jednou, jak víme, stalo!“ věří Doubrava.

I podle komentátora Štěpána Kotrby si tím Drahoš svůj výkon pokazil. „Kupodivu vyrovnaný duel. Až na poslední minutu Drahoše. Útok na Miloše Zemana byl hodně nefér,“ napsal na Facebook.

Lidé, kteří se netají, že jsou proti prezidentu Zemanovi, oceňovali zejména to, že prezident byl podle jejich soudu „umravněn“. „Vivat Witowská! V kultivované debatě Zeman zvadl,“ radoval se Tomáš Cikrt, bývalý mluvčí ministra zdravotnictví Tomáše Julínka.

A komentátor Petr Honzejk z Hospodářských novin se smál: „Tak mám pocit, že Miloš Zeman nakonec vsadil na to, že sbalí voliče na lítost.“

Známý komentátor Petr Sokol na webu Reflex.cz shrnul: „Na Primě duel vypadal jako boxerský souboj, kde Jiří Drahoš inkasoval řadu ran, ale výrazně aktivnější Miloš Zeman ho nakonec neknockoutoval. Dnes byl obraz hry mnohem vyrovnanější. Prezidentský vyzyvatel Drahoš celou dobu poctivě útočil, aby dokázal, že není v debatách slabší než Zeman. Byl to minimálně vyrovnaný zápas.“

Jako šikovný prezidentův tah však všichni oceňují, že na konci poděkoval moderátorce Světlaně Witowské za férové moderování.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

9:21 Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

Úplný idiot. I takové názory zaznívaly poté, co Jan Lipavský po schůzce s prezidentem Zemanem prezen…