Drahoši a Horáčku, nedělejte sprosté podpásovky na Zemana, nebo se vám to vrátí, varuje Paroubek

03.12.2017 21:17

Bývalý premiér Jiří Paroubek je přesvědčen o tom, že svým příchodem Mirek Topolánek do volebního boje před prezidentskými volbami přinutil ostatní prezidentské kandidáty přitvrdit ve svých kampaních. „Horáček a Drahoš o postup do druhého kola skoro nebojovali, ale teď jako by chytili druhý dech,“ řekl expremiér.

Drahoši a Horáčku, nedělejte sprosté podpásovky na Zemana, nebo se vám to vrátí, varuje Paroubek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jiří Paroubek
reklama

Prezidentští kandidáti totiž asi rychle dobře pochopili, že nepochybně dojde ke štěpení jejich hlasů s hlasy pro Topolánka. Jinak je všem jasné, že tím největším soupeřem bude současný prezident Miloš Zeman.

„Možná i proto přišel Jiří Drahoš s tím, že českou prezidentskou kampaň ovlivňují zpravodajské služby cizích zemí. Sice nepředložil žádné důkazy, ale ostří útoku samozřejmě směřovalo proti Rusku a Číně, tedy proti těm, kteří by snad měli mít zájem na zvolení Zemana prezidentem,“ dočtete se na profilu Jiřího Paroubka na ParlamentníchListech.cz.

Samozřejmě že české zpravodajské služby celou informaci popřely. Podle expremiéra je to ukázkový příklad toho, jak chce člověk z nejvyšší intelektuální vrstvy české společnosti plánovitě zneužít předsudky rádoby elitní části české společnosti, která se považuje za osvícenou a tolerantní.

„BIS by příště ve své zveřejněné zprávě plné fikcí měla být opatrná. Proč by měla mít zrovna Čína zájem na tom, co se děje v malé středoevropské zemi daleko od ní,“ diví se.

  • Původní zdroj ZDE

Druhý prezidentský kandidát, Horáček se zase chytil toho, že prezident Zeman vypadá příliš nemocně. Podle svých slov si Jiří Paroubek nedovede představit pana Horáčka, jak zvládá například náročnou pětidenní státní návštěvu v Rusku, tak jako to před pár dny zvládl Zeman.

„Zeman sice nevypadá, že by se zrovna mohl zítra pustit do maratonu, ale duševně je zcela svěží a myslím, že pana Horáčka strčí do kapsy, kdy si vzpomene,“ zastal se prezidenta.

Sám Paroubek na závěr řekl, že je nepřijatelné, aby Zemanovi konkurenti v boji o Hrad spadli kvůli svému taktizování tak hluboko. „Prezidentští kandidáti by se neměli snižovat ke sprostotám a podpásovým úderům. Koneckonců takové jednání i u lidí, jako jsem já, kteří byli k Zemanovi vždy velmi kritičtí, naopak spíše zvyšuje sympatie k prezidentovi,“ uzavřel expremiér Paroubek. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

18:55 Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek prozradil tajemství o předsedovi hnutí ANO Andreji…