Drama v českém uprchlickém táboře. Napadený personál musela odvést záchranka

04.09.2015 7:14

Dusno bylo v minulých dnech v uprchlickém táboře ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku. Migranti zde totiž napadli personál tábora. Píše o tom dnešní deník Právo.

Drama v českém uprchlickém táboře. Napadený personál musela odvést záchranka
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.
reklama

Podle informací deníku byl útok natolik velký, že pracovníka bezpečnostní agentury, kterou si ministerstvo vnitra najímá na ostrahu objektu, musela odvézt sanitka. Jak uvedla mluvčí ministerstva Petra Kučerová, pracovník ale nebyl v pracovní neschopnosti.

„Podobné události nejsou v těchto typech zařízení výjimkou,“ dodala. Podrobnosti nechtěla poskytnout ani mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. U této policie panuje nyní napětí z důvodu přemíry práce. Tito policisté pracují nyní podle nejmenovaného zdroje neustále přesčas a chtějí dokonce odcházet do civilu. To však Rendlová odmítá. Přesčasy cizinecké policie vyjdou ministerstvo vnitra na pěkné peníze – vyčleněna na ně bude část z 200 milionů korun, které má resort navíc na řešení migrační krize. 

Tábor ve Vyšních Lhotách navštívil v minulých dnech poslanec Tomio Okamura (SPD). Podle jeho slov, která následně uvedl na setkání s občany, by rozhodně nechtěl mít v obci dceru. Zároveň uvedl, že migranti mají špatné hygienické návyky. Do areálu vstoupil "na vlastní nebezpečí" - tento doklad se podepisuje před vstupem do objektu. "To jsou ti mírumilovní imigranti? Doprovázeli nás policisté a členové bezpečnostní agentury," popsal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…