Dražší potraviny? Nevidím důvod, udeřil šéf Agrární komory. A řekl jasně proč

12.12.2023 20:52 | Monitoring

Potraviny v Česku jsou mnohdy dražší než v sousedních zemích. Hrozí, že jejich ceny v novém roce znovu vyskočí, navzdory chystanému snížení DPH. Zda je to skutečně nevyhnutelné, o tom hovořil v Interview ČT24 Jan Doležal, prezident Agrární komory ČR.

Dražší potraviny? Nevidím důvod, udeřil šéf Agrární komory. A řekl jasně proč
Foto: ČT24
Popisek: Jan Doležal, prezident Agrární komory

Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza v příštím roce předpokládá zdražení potravin o 5 až 10 %. A že důvodem jsou vstupy, které se zdražují, včetně těch od zemědělců.

Je to podle Jana Doležala nevyhnutelné, aby se v Česku opět zdražovaly potraviny? „Pokud se na to dívám jako zástupce zemědělců, tak důvod ke zdražování potravin tam jednoznačně nevidím. Dnes máme nižší ceny mléka, vajec, cukru, obilovin než v minulém roce,“ zmínil v pořadu Interview ČT24.

„Takže opravdu za námi jako prvovýrobci to zdražování rozhodně nejde a nepůjde. My o zdražování základních vstupů nerozhodujeme,“ řekl prezident Agrární komory, že zemědělcům jsou spíše diktovány příliš nízké ceny.

Dnes jednal ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) se šéfem Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) o tom, kde vzniká nárůst ceny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…