Drsná Zemanova reakce na Rusy? Jeho pozice prý sílí. Ondřej Neff hodnotí krok prezidenta

14.06.2019 15:19

Prezident Miloš Zeman přijal ve čtvrtek na Hradě ruského velvyslance Alexandra Zmejevského, aby mu sdělil, že nesouhlasí s přijetím zákona, který by uznal účastníky sovětské okupace Československa v roce 1968 za válečné veterány. Prezident označil onen pokus za drzou provokaci, a pokud by měl zákon být přijat, mělo by to prý negativní dopady na vzájemné vztahy. „Obě formulace jsou značně příkré, a proto ten úžas, že jejich původcem byl tradičně prorusky servilní prezident,“ okomentoval prezidentův krok publicista Ondřej Neff a zamyslel se nad tím, co tento nečekaný obrat v prezidentově politickém směřování znamená. 

Drsná Zemanova reakce na Rusy? Jeho pozice prý sílí. Ondřej Neff hodnotí krok prezidenta
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Ondřej Neff poukazuje na to, že změna v Zemanově politickém směřování přichází v době, kdy roste jeho pozice na politické scéně. Pokud by měla prý naopak pozice Andreje Babiše výrazně oslabit, ať už skutečným ukončením vyšetřovací fáze případu Čapího hnízda, nebo že by audit a masové demonstrace měly na Babiše drtivé dopady, hlavním beneficientem z toho všeho by byl právě Miloš Zeman. „Nikdo jiný na politické scéně nemá na to, aby okamžitě nastoupil do první ligy,“ míní publicista.

Anketa

Měl by být prezident Zeman sesazen z úřadu?

10%
90%
hlasovalo: 32324 lidí

„Mohlo by se tedy přihodit, že by se Zeman konečně dostal do pozice, kdy by mohl opakovat královská slova „stát, to jsem já“, píše ve své glose šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff a dodává, že pak by ale Zeman potřeboval širší podporu, než jaká ho vynesla s poměrně těsnou většinou do úřadu. „Zeman si jistě všiml příznivých ohlasů na jeho loňský protest proti též drze provokačnímu článku v listu Krasnaja zvezda. Takže si mohl říct, že tahle cesta je schůdná, a udělal po ní další krok,“ myslí si publicista.

A své spekulace rozvíjí ještě o něco dál. „Zemanova reakce je hodně drsná, až hujerská. Zábavná varianta vývoje by nastala, kdyby poslanci dumy návrh schválili už proto, že si nenechají od prezidentíka své bývalé kolonie vyhrožovat,“ přemíta Neff.

Pak by bylo poutavé pozorovat, jak Miloš Zeman realizuje ty slibované negativní dopady na vzájemné vztahy. „Rusové by to snadno mohli udělat. Konec konců, Ukrajinci berou do řad veteránů taky pěknou pakáž. Proč by to Rusové neudělali vůči mužům, kteří neprovedli nic víc a nic míň, než vykonali rozkaz vydaný komunistickým politbyrem v Kremlu?“ uzavřel Neff.

Původní zdroj ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Že by „metál“ pro Halíka od Němců nebyl zadarmo? Analytik varuje. A připojuje srovnání s Nohavicou, kterého vyznamenal Putin

16:38 Že by „metál“ pro Halíka od Němců nebyl zadarmo? Analytik varuje. A připojuje srovnání s Nohavicou, kterého vyznamenal Putin

Bezpečnostní analytik Petr Markvart se rozhodl ve svém facebookovém příspěvku se vztyčeným ukazováčk…