Drsný Zimola na jednání vedení ČSSD: Šel jméno po jménu a každému řekl, co si myslí

20. 10. 2018 14:01

První místopředseda ČSSD vystavil současné ČSSD vysvědčení. Na jednání širšího vedení strany v Hradci Králové dštil oheň a síru a na celé řadě svých stranických kolegů nenechal nit suchou.

Drsný Zimola na jednání vedení ČSSD: Šel jméno po jménu a každému řekl, co si myslí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola

Právo přineslo informace z jednání širšího vedení ČSSD v Hradci Králové. První místopředseda strany Zimola při hodnocení volebního debaklu strany nešetřil ostrými slovními náboji. Vypálil např. na ministra kultury ČSSD Antonína Staňka.

„Tonda Staněk je slušný člověk, akademik, ale jeho působení na kultuře bez drajvu nám žádné body nepřináší a lidi vlastně vůbec neví, kdo tam sedí a co dělá. A ty kecy o tom, jak si tam chci sednout já, radši ani nekomentuju,“ prohlásil Zimola.   

Stejně tvrdý byl vůči současnému ministrovi zahraničí Tomáši Petříčkovi. Zimola se obává, že současný šéf české diplomacie bude mít vždy nálepku vykonavatele pokynů europoslance Miroslava Pocheho. „A lidi nám nebudou věřit, že to není úlitba Praze,“ vypálil Zimola. 

Pocheho Zimola obvinil, že nese velký díl viny na neúspěchu ČSSD v senátních a komunálních volbách. Zimola měl Pocheho obvinit, že si vzal stranu jako rukojmí a snažil se prosadit své plány takřka za každou cenu. A výsledek se dostavil. ČSSD pohořela.

Poche však není jediným viníkem současné katastrofy. Zimola přičetl vinu i někdejšímu šéfovi strany Milanu Chovancovi a končícímu předsedovi Senátu Milanu Štěchovi.

Milan Štěch

  • "Slušně, ale důrazně."
  • místopředseda Senátu

Nakonec se vymezil i proti hnutí ANO a premiérovi Andreji Babišovi. ČSSD prý nesmí postupovat tak, aby ji Babiš chválil. Musí být tvrdou opozicí uvnitř vlády vůči premiérovi a těm ministrům ANO, kteří podle ČSSD občanům nepomáhají nebo jim snad dokonce škodí. Občanům údajně nepomáhá např. ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hilšere, ulil jsi start. A co ty miliony? Jde o peníze, ale prasklo to... Petr Štěpánek kazí senátorovi den

19:05 Hilšere, ulil jsi start. A co ty miliony? Jde o peníze, ale prasklo to... Petr Štěpánek kazí senátorovi den

Publicista Petr Štěpánek reaguje na prohlášení senátora Marka Hilšera, že bude znovu kandidovat na p…