Lucke je totiž jedním ze zakladatelů Alternativy pro Německo. Pro některé studenty tak bylo jeho vystoupení na univerzitě nestravitelné, a to i přesto, že se stranou se již rozešel. Dočkal se dokonce nadávek jako je „nacistické prase“, následně do učebny vtrhli „antifašisté“. Když se konečně přednáška podařila – napotřetí –, budovu střežily stovky policistů. A nechyběl ani psychoterapeut, kdyby náhodou si někdo stěžoval na psychickou újmu.
Obdobné případy nejsou podle Der Spiegelu nijak ojedinělé. Obdobně bylo zrušeno vystoupení exministra vnitra Thomase de Maiziera či univerzitní přednáška šéfa FDP Christiana Lindnera. A i proto se ve Spolkovém sněmu o tématu svobody slova hovoří. Proč jsou Němci méně a méně tolerantní k jiným názorům?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
kandidatura
Europoslancem jste se stal teprve nedávno a už kandidujete jinam? Nemyslíte, že když vám lidi dali důvěru, že byste se měl nejdříve předvést a ne pendlovat sem - tam? O co vám vlastně jde?
Další články z rubriky
4:44 Foldyna na zahraničí, Ševčík povede školství, vymyslela ODS. Jenže „ministři“ se ozvali
ODS varuje před povolební koalicí SPD a dalších subjektů, se kterými kandiduje, s hnutím ANO. A rovn…
- 20:59 Učení fakt není vysedávání v poslanecké kantýně
- 18:41 Dvě „hodnotové televize“ už si platíte. Jednu přímo na vládě
- 4:44 Svátek české armády. Panoptikum při schvalování od účastníka
- 8:15 Vy chcete korektní vztahy s Ruskem? Rakušan žasl na debatě
- 16:33 Podržte se. Smažák za 420 korun, a ještě hnusný. Voda za 220, klobása za 325. Na tohle lákají v Praze