Lucke je totiž jedním ze zakladatelů Alternativy pro Německo. Pro některé studenty tak bylo jeho vystoupení na univerzitě nestravitelné, a to i přesto, že se stranou se již rozešel. Dočkal se dokonce nadávek jako je „nacistické prase“, následně do učebny vtrhli „antifašisté“. Když se konečně přednáška podařila – napotřetí –, budovu střežily stovky policistů. A nechyběl ani psychoterapeut, kdyby náhodou si někdo stěžoval na psychickou újmu.
Obdobné případy nejsou podle Der Spiegelu nijak ojedinělé. Obdobně bylo zrušeno vystoupení exministra vnitra Thomase de Maiziera či univerzitní přednáška šéfa FDP Christiana Lindnera. A i proto se ve Spolkovém sněmu o tématu svobody slova hovoří. Proč jsou Němci méně a méně tolerantní k jiným názorům?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
A vy neklidní nejste?
Vy jste v průzkumech dvouciferného výsledku nedosáhli vůbec a po posledních volbách jste vyprázdnili i lavice ve sněmovně. Jak vidíte budoucnost komunistů?
Další články z rubriky
10:20 V Česku se prý pořád žije dobře. Proto Hrušínský nechce ve volbách Babiše
Šéf Divadla na Jezerce Jan Hrušínský přijal pozvání expředsedy Pirátů Ivana Bartoše ke společnému po…
- 8:05 „Ty zbraně, kdo je platí? Fiala zatím neřekl.“ Veleba udeřil na slabé místo
- 4:44 Foldyna na zahraničí, Ševčík povede školství, vymyslela ODS. Jenže „ministři“ se ozvali
- 20:59 Učení fakt není vysedávání v poslanecké kantýně
- 4:44 Svátek české armády. Panoptikum při schvalování od účastníka
- 11:29 Z Ukrajiny: „Nesrovnávejte Putina s Hitlerem, Hitler byl umělec vychovaný ve vysoké kultuře.“