Duchovní a teolog: Děsí mě, co se děje v USA. Ničení lidí za jejich názory. Trump je možná jen oddech v kulturním boji

30.05.2017 13:55 | Zprávy
autor: vef

Evangelický duchovní Dan Drápal se na serveru NeviditelnýPes.cz zamyslel nad politikou amerického prezidenta Donalda Trumpa, jehož on sám podle svých slov rozhodně není fanouškem. Loni by pro něj rozhodně nehlasoval, ale nehlasoval by však ani pro Hillary Clintonovou.

Duchovní a teolog: Děsí mě, co se děje v USA. Ničení lidí za jejich názory. Trump je možná jen oddech v kulturním boji
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump

„Hodně věcí mi na Trumpovi vadilo a vadí: Nesplněné sliby, nepromyšlené poznámky, zbytečné urážky a výhrůžky. A konečně: Ani v nejmenším nemohu za to, že Američané stáli loni v listopadu před dilematem Trump nebo Clintonová,“ poznamenal. 

Rozepsal se i o Trumpově křesťanství, o němž si prý nedělá žádné iluze. „Nepopírám, že Donald Trump mohl udělat nějakou osobní zkušenost s Bohem. Přeji mu ji a ostatně se za to již asi rok modlím. Nicméně není to v současné chvíli relevantní pro posuzování Trumpova politického působení,“ řekl. 

Z kritiky však přešel k pozitiivům, kdy zjišťuje, že je stále více na Trumpově straně a dnes by jej již patrně i volil. Důvodem jsou reakce a chování Trumpových odpůrců. „Trump narazil na obrovskou horu nenávisti. Nějakých sto dnů hájení? Ani náhodou! Trumpovi odpůrci, jistí si svým vítězstvím, předpovídali, že Trump se s porážkou v prezidentských volbách nesmíří. Nakonec to byli oni, kdo ihned v ulicích protestoval. A množství zapálených aut svědčí o tom, že to nebyly protesty nijak pokojné,“ všímá si Drápal. Domnívá se, že Trumpovi protivníci udělají vše pro to, aby ho zničili. Obává se dokonce i o jeho život.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …