Duka píše o "nenažraných prelátech" a papežovi

05.03.2014 10:56 | Zprávy

Na pozadí pravidelné návštěvy českých a moravských biskupů u papeže upozornil kardinál Dominik Duka na paradox naší společnosti, a to ten, že synové a vnuci komunistických ministrů a potentátů jsou dnes poslanci všech možných politických stran, generálními řediteli a ministry. Zatímco lidé, jejichž rodiče byli zbaveni postavení, majetku, nesměli studovat a nemohli získat zkušenosti v zahraničí, dnes jsou, alespoň někteří, také v celkem významných funkcích. Jen s tím rozdílem, že jim je spíláno do „nenažraných prelátů“.

Duka píše o "nenažraných prelátech" a papežovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Dominik Duka

Kardinál Dominik Duka popisuje v příspěvku, který najdete na serveru ParlamentníListy.cz, něco ze zákulisí celého setkání, kam dorazili biskupové i se svými tajemníky či jinými spolupracovníky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

18:40 „Fiala zmanipuluje volby, ne Kreml.“ Unikla data. Strach Čechů má dohru

Interní průzkum Ministerstva vnitra, z něhož citoval novinář Jakub Zelenka, odkrývá pro současnou vl…