Dusno kolem Navalného: Otrava to spíš nebyla, tvrdí lékaři. Mluvčí politika má jinou verzi. A na letišti zatím čeká letadlo od Merkelové

21.08.2020 15:35

Nejvýznamnější ruský opoziční politik Alexej Navalnyj podle sibiřských lékařů nemusel být otráven. Ruští lékaři podle agentury Reuters oznámili, že stopy po otravě nenašli, ale v tuto chvíli podle nich Navalnyj není ve stavu, aby mohl cestovat. Ani do Německa, kam mohl být podle původních plánů převezen.

Dusno kolem Navalného: Otrava to spíš nebyla, tvrdí lékaři. Mluvčí politika má jinou verzi. A na letišti zatím čeká letadlo od Merkelové
Foto: archív Vaše Věc
Popisek: Navalnyj
reklama

Ve čtvrtek obletěla svět zpráva, že nejvýznamnější ruský opoziční politik Alexej Navalnyj mohl být otráven čajem, který si koupil na letišti cestou ze sibiřského Tomsku do Moskvy. V letadle se Navalnému udělalo zle. Letoun nouzově přistál v sibiřském Omsku a Navalnyj byl převezen do zdejší nemocnice.

Německá kancléřka Angela Merkelová nabídla Navalnému a jeho kolegům pomoc. Mohl být léčen na klinice v Hannoveru.

Spolupracovníci Navalného tvrdí, že ruské úřady blokují jeho převoz do zahraničí.

„Zákaz přepravy Navalného je pokusem o to, aby jeho život byl právě teď pod kontrolou lékařů a nedůvěryhodných úřadů,“ uvedla na Twitteru Kira Yarmyshová, mluvčí Alexeje Navalného. „Toto rozhodnutí samozřejmě neudělali oni, ale Kreml,“ poznamenala na adresu lékařů.

Oficiální stanovisko Kremlu zní, že je jen a pouze na lékařích, zda dovolí převoz Navalného.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…