Dusno v Bílém domě. Na tiskovku nebyli vpuštěni konkrétní novináři. A ti pěkně zuří

25.02.2017 7:47

Hned několik zpravodajů významných amerických médií se nedostalo na tiskovou konferenci mluvčího prezidenta Donalda Trumpa Seana Spicera. Jak uvedl list The New York Times, jde o událost, jež je ve vztazích mezi kanceláří prezidenta a médii zcela mimořádná.

Dusno v Bílém domě. Na tiskovku nebyli vpuštěni konkrétní novináři. A ti pěkně zuří
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump

Na tiskovou konferenci se tak nedostal například korespondent newyorského deníku, zpravodajové CNN, listu The Los Angeles Times a zpravodajského serveru Politico. Na protest za toto opatření se pak tiskové konference nezúčastnili reportéři časopisu Time a tiskové agentury Associated Press.

„Ostře protestujeme proti postupu Bílého domu. O záležitosti budeme dál s personálem Bílého domu hovořit,“ protestuje Sdružení zpravodajů Bílého domu. Zástupce CNN pak uvedl, že je to nepřijatelná událost. 

Podle Bílého domu je však vše v pořádku. „Pozvali jsme skupinu novinářů, takže každý byl zastoupen,“ dodala mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…