Dusno v ČSSD: Staré rány se prý znovu otvírají. Zde je důvod

03.07.2014 8:41

Nadcházející vnitrostranické referendum vyvolává v sociální demokracii velké obavy. Z toho, že se z něj může stát kladivo na ty straníky, kteří se referenda z nejrůznějších důvodů nezúčastní, z toho, že jej budou bojkotovat odpůrci předsedy strany Bohuslava Sobotky nebo že malá účast v plebiscitu oslabí Sobotkovu pozici před březnovým stranickým sjezdem. Na titulní straně o tom informuje čtvrteční vydání deníku Právo.

Dusno v ČSSD: Staré rány se prý znovu otvírají. Zde je důvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

„Nedůvěra členů je velká,“ cituje list jednoho z vlivných členů ústředního výkonného výboru strany, který nechtěl být jmenován, aby nebyl nařčen z neloajality. Strach prý panuje z toho, že anonymita hlasování může být porušena. Že by k tomu mohlo dojít, ale Sobotka odmítá.

Deník pak vysvětluje, že už zítra se chystá Lidový dům rozeslat všem 22 577 členům strany obálky s otázkami. Straníci budou rozhodovat o tom, zda souhlasí s tím, aby o podobě kandidátek rozhodovali všichni členové strany v daném volebním obvodě, zda by mělo být alespoň 40 % všech kandidátů do krajských a sněmovních voleb opačného pohlaví a zda by měla sociální demokracie zákonem omezit kumulaci placených veřejných funkcí.

Podle zdroje listu budou referendum nejspíš bojkotovat lidé blízcí jihomoravskému hejtmanovi Michalu Haškovi, kterým se nepodařilo v květnu prosadit rozšířit okruh otázek o další dvě týkající se zdanění církevních restitucí a zavedení sektorové daně pro firmy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …