Důvody pro mé odvolání byly jen zástupné, tvrdí Šimůnková

18.10.2013 13:21 | Zprávy

Dnes již bývalá vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková tvrdí, že důvody pro její odvolání byly pouze zástupné. Z Úřadu vlády se sama rozhodla definitivně odejít poté, co Rusnokova vláda začala oklešťovat lidskoprávní problematiku. Vyjádřila také hrdost nad stavem občanské společnosti v Česku. Premiér v demisi Jiří Rusnok slova Šimůnkové jednoznačně odmítl.

Důvody pro mé odvolání byly jen zástupné, tvrdí Šimůnková
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Monika Šimůnková

Pozice vládního zmocněnce je v novém organizačním řádu formulována velice vážně, poznamenává Šimůnková s tím, že pozice zmocněnce pro lidská práva je dnes v zásadě bezzubá.

Obdiv k občanské společnosti

„Moje odvolání bylo v úterý ráno velmi náhlé, nečekané a bylo zdůvodněno tím, že jsem porušovala práva řidičů, když jsem se vracela z Ostravy z Přednádraží po více než 12 hodinách. Podle mého to jsou důvody zcela zástupné. Ačkoli jsem byla v minulosti za svou práci chráněna, v nedávné době jsem začala cítit tlak na svou pozici. Práce zmocněnce není o pracovní době od do, ale je to o tom, že zmocněnec musí být neustále v pohotovosti, zvláště dnes, kdy vzrůstají protiromské nálady,“ poznamenává Šimůnková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Kdo povládne

Od úterý budeme mít nového premiéra, podle všeho ale vládu ne a kdo ví, kdy vláda bude. To budeme jako bez vlády? Nebo bude nový premiér mít pod sebou končící ministry v demisi, kteří jsou ale úplně z jiného politického tábora? Děkuji za odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slováci jsou naši bratři. A jak jste se k nim chovali? Ševčík tvrdě utnul Havla

21:18 Slováci jsou naši bratři. A jak jste se k nim chovali? Ševčík tvrdě utnul Havla

V pořadu 360° na CNN Prima News se strhla ostrá hádka o první zahraniční cestu předsedy Sněmovny Tom…