Dva dny volna? To nám pěkně pustí žilou. Ivo Valenta odhalil, na kolik nápad vyjde

29.07.2021 13:42

Podnikatel a bývalý senátor Ivo Valenta kritizuje nápad premiéra Andreje Babiše, že každý očkovaný občan ve státní sféře dostane dva dny dovolené navíc. „Rozpočet naší země však vinou vládních, dle mého soudu často nelogických a nesmyslných opatření, silně krvácí. Zasadíme mu další ránu?“ ptá se Valenta s tím, že by kvůli přebujelosti státního aparátu nápad vyšel na 21 miliard korun.

Dva dny volna? To nám pěkně pustí žilou. Ivo Valenta odhalil, na kolik nápad vyjde
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Anketa

Vnímáte sudetské Němce jako své krajany?

3%
96%
hlasovalo: 19669 lidí
Podle Valenty je Babišův nápad jen klasickým předvolebním slibem. „Blíží se volby, a tak se objevují stále nové sliby a nápady. Jeden z nich pochází z hlavy premiéra – dva dny volna, a to i zpětně, všem naočkovaným zaměstnancům ve státní sféře,“ informuje Valena o premiérově nápadu a varuje, že to ale vyjde až příliš draho.

„Státní kasu by vzhledem k přebujelosti státního aparátu realizace této myšlenky v praxi vyšla dle odhadu ekonomů na cca 21 miliard korun (nechci se zde dotknout skutečně potřebných státních zaměstnanců). Rozpočet naší země však vinou vládních, dle mého soudu často nelogických a nesmyslných opatření, silně krvácí. Zasadíme mu další ránu?“ táže se Valenta.

Babiš sice podle něj může argumentovat tím, že se sníží výdaje na léčbu covidových pacientů, ale i tak jsou výdaje zbytečně vysoké. Navíc je podle Valenty nesmysl, aby se lidé nechali očkovat kvůli podobným benefitům. „Neměli by o takovýchto záležitostech rozhodovat bez ovlivňování slibovanými pozlátky ve formě možnosti výhry tenisek nebo např. slíbené dvoudenní dovolené?“ nechápe Valenta.

Ivo Valenta je většinovým majitelem ParlamentníListy.cz.

Pozn. redakce: 78,921 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Synot

74,925 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

A vy máte řešení klimatické změny která nepočká?

Zatím to vaše řešení ubližuje nemajetným lidem. Nebo jste před lety nausilovali o změnu kotlů z pevných na plyn či elektrické kotle ???? Ty plynové plánujete zrušit, či ne ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Libavé se cvičí Ukrajinci. „Dopředu říkáme, že nechceme tvořit žádnou paniku,“ řekla nám starostka

13:03 V Libavé se cvičí Ukrajinci. „Dopředu říkáme, že nechceme tvořit žádnou paniku,“ řekla nám starostka

„Naši obyvatelé jsou zvyklí na výcviky různých armád.“ ParlamentníListy.cz oslovily obce, které sous…