Dva dny volna? To nám pěkně pustí žilou. Ivo Valenta odhalil, na kolik nápad vyjde

29.07.2021 13:42

Podnikatel a bývalý senátor Ivo Valenta kritizuje nápad premiéra Andreje Babiše, že každý očkovaný občan ve státní sféře dostane dva dny dovolené navíc. „Rozpočet naší země však vinou vládních, dle mého soudu často nelogických a nesmyslných opatření, silně krvácí. Zasadíme mu další ránu?“ ptá se Valenta s tím, že by kvůli přebujelosti státního aparátu nápad vyšel na 21 miliard korun.

Dva dny volna? To nám pěkně pustí žilou. Ivo Valenta odhalil, na kolik nápad vyjde
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Anketa

Vnímáte sudetské Němce jako své krajany?

3%
96%
hlasovalo: 19302 lidí
Podle Valenty je Babišův nápad jen klasickým předvolebním slibem. „Blíží se volby, a tak se objevují stále nové sliby a nápady. Jeden z nich pochází z hlavy premiéra – dva dny volna, a to i zpětně, všem naočkovaným zaměstnancům ve státní sféře,“ informuje Valena o premiérově nápadu a varuje, že to ale vyjde až příliš draho.

„Státní kasu by vzhledem k přebujelosti státního aparátu realizace této myšlenky v praxi vyšla dle odhadu ekonomů na cca 21 miliard korun (nechci se zde dotknout skutečně potřebných státních zaměstnanců). Rozpočet naší země však vinou vládních, dle mého soudu často nelogických a nesmyslných opatření, silně krvácí. Zasadíme mu další ránu?“ táže se Valenta.

Babiš sice podle něj může argumentovat tím, že se sníží výdaje na léčbu covidových pacientů, ale i tak jsou výdaje zbytečně vysoké. Navíc je podle Valenty nesmysl, aby se lidé nechali očkovat kvůli podobným benefitům. „Neměli by o takovýchto záležitostech rozhodovat bez ovlivňování slibovanými pozlátky ve formě možnosti výhry tenisek nebo např. slíbené dvoudenní dovolené?“ nechápe Valenta.

Ivo Valenta je většinovým majitelem ParlamentníListy.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

20:52 Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

Když Jan Skopeček vstupoval do ODS, byl ještě předsedou strany Václav Klaus. Zažil éru „rozkračování…