Dva muži byli obviněni v souvislosti s loňskou kontaminací vody v Praze-Dejvicích

12.03.2016 12:32 | Zprávy
autor: vam, čtk

Pražská policie obvinila dva lidi kvůli loňskému výskytu kontaminované vody v Dejvicích a Bubenči. Za obecné ohrožení jim hrozí až pětileté vězení. Na dotaz ČTK to uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Muži ve věku 60 a 54 let podle kriminalistů uvedli obyvatele v nebezpečí těžké újmy na zdraví, protože nedodrželi své povinnosti.

Dva muži byli obviněni v souvislosti s loňskou kontaminací vody v Praze-Dejvicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spotřeba vody - ilustrační foto

„Nebezpečí vzniklo nedodržením postupů před opětovným připojením opraveného vodovodního řadu do sítě. Škoda způsobená touto situací nebyla dosud vyčíslena. Událost jsme prošetřovali od konce loňského května, obvinění padla v těchto dnech,“ sdělil Hulan, který poukázal na to, že věc si vyžádala vypracování značného množství znaleckých posudků z různých oborů.

Lidé byli bez pitné vody čtyři dny

Obyvatelé Dejvic a Bubenče loni zůstali bez pitné vody od 24. do 28. května. Kvůli vodě kontaminované bakteriemi a viry onemocnělo 4144 lidí, z toho 33 skončilo se střevními potížemi na nemocničním lůžku. Hygienici poté nařídili plošné očkování dětí do 15 let proti žloutence typu A. Podle radnice Prahy 6 se odstávka vody dotkla 18 000 obyvatel, původní odhady hovořily o 32 000.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Všichni ví, kdo za Fialy kolaboroval.“ Gulyáš se vysmál dopisu novinářů o Babišovi

21:08 „Všichni ví, kdo za Fialy kolaboroval.“ Gulyáš se vysmál dopisu novinářů o Babišovi

„Chucpe“, říká herec Michal Gulyáš o prohlášení jednadvaceti šéfredaktorů a mluví o „hysterickém zác…