Dva roky po volbách sepsal profesor Fiala hodnocení vlády. Nedopusťte, ať se to ještě někdy opakuje, vyzývá voliče

14.10.2019 21:20

Lídr opoziční ODS Petr Fiala bilancuje a předešlé dva roky vlády hnutí ANO a ČSSD hodnotí jako promarněné. Navíc podle něj za zbylé dva roky již vláda žádné zásadní reformy nemůže stihnout. Přitom například důchodová reforma je podle něj zcela nezbytná. „Pokud s důchody nic neuděláme teď, lidé za 25 let žádné důchody mít nebudou,“ napsal Fiala na svém blogu.

Dva roky po volbách sepsal profesor Fiala hodnocení vlády. Nedopusťte, ať se to ještě někdy opakuje, vyzývá voliče
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala
reklama

Petr Fiala v rámci opozice kritizuje vládu Andreje Babiše dlouhodobě. Podle něj je již teď, v polovině volebního období, jisté, že vláda promarní celé čtyři roky svého mandátu. „Nic podstatného už nestihne provést, na implementaci již není čas,“ píše Fiala ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz.

„Naše země potřebuje systémové změny, ne marketingové rozhazování peněz a nějaké kosmetické úpravy za pár miliard, které ministryně najde někde na dně skříně,“ komentuje ironicky lídr ODS. Jako nejvážnější problém jmenoval nutnou reformu důchodů.

„O nezbytné důchodové reformě mluvíme několik let, apelujeme na vládu, aby s tím něco dělala. A v neposlední řadě nabízíme pomocnou ruku, protože si uvědomujeme, že rozhodnutí v této oblasti musíme nutně přijmout konsenzuálně a tak, aby základní parametry vydržely i změny u politického kormidla,“ píše místopředseda Poslanecké sněmovny.

Podle Fialy při současném stavu za 25 let již žádné důchody nebudou nebo budou extrémně nízké. „V případě důchodového systému se bavíme o makroekonomických číslech v řádech stovek miliard,“ varuje Fiala a dodává, že vláda hospodařila v ekonomicky nejlepších letech samostatné země, a přesto „musela vykrádat rezervy na horší časy“.

„Desítky milionů z privatizačního fondu a desítky milionů z rezerv pojišťoven, které jsme odkládali pro nepříznivou dobu, kdy budou skutečně potřeba, se dnes, v roce 2019, v roce s nejvyššími příjmy státního rozpočtu v dějinách, používají na provozní výdaje socialisticko-populistického aparátu, který stvořili exkomunisté, komunisté a socialisté,“ kritizuje současnou vládu Fiala.

Na závěr apeluje na voliče, aby nedopustili další čtyři roky vlády Andreje Babiše. „Je čas začít se chovat zodpovědně. Je čas řešit skutečné problémy lidí, které nás jinak brzy dohoní. A to je hlavní příčina, proč tato vláda nesmí po roce 2021 pokračovat další čtyři roky. Takový luxus si totiž nemůže dovolit ani taková úspěšná země jako ta naše,“ má jasno šéf ODS.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…