Dva výroky, které se teď Kalouskovi zatraceně nehodí. Toto koluje internetem

22.07.2020 18:55

Internetem se začala šířit dvojí reakce Miroslava Kalouska na zadlužení. „Jsme rukojmím lupičů, kteří vytunelují budoucnost na 20 let dopředu. Pak se se svým lupem uchýlí do ústraní a my se z toho zblázníme,“ reagoval Kalousek na vládní dluh. Jinou reakci měl však při schválení zadlužení Evropské unie. „Mám velkou radost. Dohoda bude mít velký nejen ekonomický, ale i mezinárodněpolitický efekt,“ psal o dluhu. „Český dluh, to je jiný dluh než evropský dluh!“ satiricky okomentoval dvojakost Miroslava Kalouska Liberální institut.

Dva výroky, které se teď Kalouskovi zatraceně nehodí. Toto koluje internetem
Foto: Repro ČT24
Popisek: Předseda poslaneckého klubu TOP09, Miroslav Kalousek
reklama

Internetem se začal šířit výstřižek srovnávající dva statusy Miroslava Kalouska. V prvním z nich, který je dva týdny starý, poslanec upozorňoval na problém vládního schodku, ke kterému dospěl po spočtení vládních priorit. „Jsme rukojmím lupičů, kteří vytunelují budoucnost na 20 let dopředu. Pak se se svým lupem uchýlí do ústraní a my se z toho zblázníme. Necháte to dojít tak daleko?“ tázal se. Kritizoval tehdy výši vládního schodku a zadlužení budoucnosti republiky na dvacet let dopředu.

Anketa

Líbí se vám finální podoba ,,záchranného plánu" EU za 750 miliard euro?

4%
96%
hlasovalo: 9171 lidí

Jinak ovšem mluvil při schválení 750 miliard eurového Fondu obnovy Evropskou unií. Sedm set padesát miliard eur je víc než dvacet bilionů korun. Tuto částku si chce Evropská unie půjčit na finančních trzích, přičemž ji chce splatit do poloviny století. „Mám velkou radost. Dohoda bude mít velký nejen ekonomický, ale i mezinárodněpolitický efekt,“ uvedl Kalousek na začátku statusu. Společné evropské dluhopisy podle něj znamenají silný integrační prvek, což je podle Kalouska důvod, proč si je odpůrci Evropské unie nepřáli. „Já si naopak přeji integrovanou a silnou EU,“ dodal.

Rozdílnost názorů Miroslava Kalouska tedy může ukazovat, že záleží na tom, kdo koho zadluží.

Fotogalerie: - Zastavte nezákonné odebírání orgánů

Vyjádření nesouhlasu s s porušováním lidských práv...
Vyjádření nesouhlasu s s porušováním lidských práv...
Vyjádření nesouhlasu s s porušováním lidských práv...
Vyjádření nesouhlasu s s porušováním lidských práv...
Vyjádření nesouhlasu s s porušováním lidských práv...
Vyjádření nesouhlasu s s porušováním lidských práv...

Podobné věci si všiml i Liberální institut vedený ředitelem Martinem Pánkem. Ten upozornil na výrok Miroslava Kalouska z 11. června 2020. „Státní dluh je dluhem každého občana, protože stát nemá jiné peníze než peníze svých daňových poplatníků. Nikdo jiný než daňoví poplatníci to zaplatit nemohou. Ať už v této generaci, nebo generaci příští. Je velmi nefér to přenášet na příští generaci,“ pronesl tehdy Kalousek.

„Český dluh, to je jiný dluh než evropský dluh!“ satiricky okomentoval náhlou pozitivní reakci na evropský dluh Liberální institut.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„V tomhle nechci žít.“ Kalouskova poslední rána. Schytali ji Piráti

6:15 „V tomhle nechci žít.“ Kalouskova poslední rána. Schytali ji Piráti

Miroslav Kalousek, který v tomto týdnu opustil svůj poslanecký post, se v rozhovoru pro Aktuálně.cz …