Dva z Hradu na plakátu: Havel propaguje autobazar, Špaček vychvaluje brambůrky

07.07.2011 11:06

Mají to zapotřebí? Bývalý hradní mluvčí Ladislav Špaček a exprezident Václav Havel se dali na reklamu. Zatímco pan Etiketa propaguje chipsy, Havel autobazar. Upozornil na to bulvární deník Blesk.

Dva z Hradu na plakátu: Havel propaguje autobazar, Špaček vychvaluje brambůrky

Exprezident Václav Havel a jeho bývalý mluvčí Ladislav Špaček se objevili v reklamě. Špaček, který se po odchodu z Hradu sám pasoval na odborníka na etiketu, se snaží prorazit v reklamě na slané brambůrky. Jeho podobiznu spojenou s brambůrkami už několik týdnů mohou cestující spatřit na plakátu například v metru. Ačkoliv je Václav Havel milovník mercedesů, nyní se dal na propagaci autobazaru. Upozornil na to deník Blesk.

„Politici v reklamě, to je pro Čechy citlivá záležitost. Když se v roce 2002 objevil tehdejší šéf sněmovny Václav Klaus  na billboardech s lyžemi Völkl, bylo z toho pozdvižení. Od té doby nic takového neopakoval, zahrál si jen v propagačním spotu na mistrovství světa basketbalistek 2010 v Česku," poznamenal k tomu deník.

Havel podle bulvárního periodika souhlasil s tím, že se jeho tvář objeví na stránkách známého autobazaru, ovšem s podmínkou:  výměnou za roční půjčení auta pro jeho nadaci. „Pan prezident Havel už není politik. Je ve stejné roli, jako když dělá reklamu nějaký herec," vysvětlila k tomu Blesku Havlova tajemnice Sabina Tančevová.

Sledovali jsme téma Havlův film

Gorbačov s kabelkami?

Zatímco Havlovi Blesk obrazně hlavu neseká, neboť nejspíše jde skutečně o bohulibé účely, se Špačkem už se tak nemazlí. „Na billboardech prodává svoji známou tvář, která lidem ulpěla v paměti při jeho působení ve službách Hradu, ale třeba i v pořadech o slušném chování na obrazovce veřejnoprávní televize," ironizuje počínání mluvčího deník.

Nakonec Blesk dodal, že zahraniční politici se převážně reklamě vyhýbají. I tam by se ale dalo najít pár výjimek. Tvář firmě jako je Louis Vuitton propůjčil například exprezident SSSR Michail Gorbačov. Kromě francouzského výrobce kabelek a kufrů  propagoval ale Gorbačov i Pizzu Hut, pak se stal tváří portského a vodky.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…