Dva ze zastřelených v Ostravě byli od vězeňské služby. Benešová vyjádřila lítost

10.12.2019 19:05

Ministryně spravedlnosti za hnutí ANO Marie Benešová oznámila, že se mezi zastřelenými osobami ve Fakultní nemocnici Ostrava nacházejí i dva pracovníci Vězeňské služby. Vyjádřila upřímnou soustrast.

Dva ze zastřelených v Ostravě byli od vězeňské služby. Benešová vyjádřila lítost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marie Benešová, ministryně spravedlnosti
reklama

Střelec dnes ráno ve Fakultní nemocnici Ostrava zavraždil šest osob, čtyři muže a dvě ženy. Ministryně spravedlnosti oznámila, že se mezi mrtvými bohužel nacházejí i dva pracovníci Vězeňské služby České republiky.

S hlubokým zármutkem jsem dnes přijala zprávu, že při tragédii v ostravské fakultní nemocnici zemřeli dva příslušníci Vězeňské služby České republiky. Ráda bych vyjádřila upřímnou soustrast všem pozůstalým po obětech této tragické události. Přála bych si, abychom teď všichni mysleli na rodiny všech obětí, které přišly o své blízké během adventu. A abychom právě adventní čas využili ke zklidnění rozjitřených nálad, které často rozdělují naši společnost, a myšlenky směřovali k podstatným věcem v životě,“ uvedla Benešová.

Střelcem byl psychicky labilní dvaačtyřicetiletý stavební technik Ctirad V., jenž se po svém hrůzném činu dal na útěk před policií, ale nakonec otočil zbraň proti sobě a zastřelil se.

Zpěvák skupiny Bandjeez David Stypka prozradil, že si se střelcem z ostravské nemocnice dva týdny psal na sociálních sítích, ale netušil, že na tom ten člověk může být tak zle.

„Pro novináře – fakt se nebudu vyjadřovat. Pro všechny – nedávám si to nikterak za vinu. Líto mi je těch lidí, kteří to odskákali. Takový ten pocit, kdy si čtrnáct dní píšete na Messengeru s člověkem, co se s vámi nějak ztotožňuje, a on pak zastřelí mnoho lidí a nakonec sebe. Ctirad byl evidentně labilní, ale že až takhle, to jsem bohužel nepoznal. Fuck! Je mi to líto,“ uvedl doslova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vakcína na covid bolí. Nenormální. Expert vytáhl vážné věty

7:16 Vakcína na covid bolí. Nenormální. Expert vytáhl vážné věty

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný a odborníci jako epidemiolog Roman Prymula nebo bioche…