Dvě třetiny Čechů na internetu mají jasno: Romové jsou zvýhodňováni

04.09.2020 22:17

Národnostní menšiny mají alespoň v některých případech lepší podmínky než ostatní. To se domnívá polovina Čechů aktivních na internetu. Každý pátý Čech se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Jde o výsledky průzkumu agentury Nielsen Admosphere, jež přinesl server iDnes.cz.

Dvě třetiny Čechů na internetu mají jasno: Romové jsou zvýhodňováni
Foto: rep, hns
Popisek: Romské ghetto nedaleko ostravského hlavního nádraží

Podle průzkumu je nejvíce zvýhodňovaná romská menšina. Výhody má podle 63 procent Čechů, kteří byli dotazováni na internetu. Dvanáct procent lidí si pak myslí, že zvýhodňovaná je arabská menšina. Opačného názoru je 14 procent dotázaných. 

Skutečnost, že problematika rasismu se Česka netýká, pak vnímá jen každý desátý dotazovaný. Naopak 51 procent Čechů si myslí, že národnostní menšiny mají víceméně rovné podmínky. Jen zhruba jeden z deseti dotázaných podotýká, že národnostní menšiny mají horší podmínky než ostatní. 

Zajímavá je také skutečnost, jak odpovídali muži a ženy. 45 procent mužů se totiž domnívá, že rasismus v Česku je řešen adekvátně – oproti tomu si to myslí „jen“ 27 procent žen. To, že se problematika rasismu naší země netýká, si také myslí více mužů – 14 procent (a jen 6 procent žen). 

reklama

autor: vef

Eurokoalice

Když jste takový odpůrce eura, vám nevadí, že tvoříte koalici s tak eurofanatickými stranami jako je STAN a TOP 09? Proč nejde ODS do voleb samostatně? Přijde mi, že třeba se STAN máte dost protichůdné názory nejen co se týká eura.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lidé dávají ruce pryč od Rohlik.cz. „Zmatený“ Čupr: Vždyť už jsme to jednou udělali a prošlo to

17:00 Lidé dávají ruce pryč od Rohlik.cz. „Zmatený“ Čupr: Vždyť už jsme to jednou udělali a prošlo to

Český internetový obchod Rohlík.cz po pondělních zemědělských protestech v Praze ukončuje spolupráci…