Dvě třetiny Čechů souhlasí s odposlechy

26.10.2010 12:16 | Zprávy
autor: kls

Většina lidí by policistům povolila odposlechy při vyšetřování korupce. S opatřením, která navrhuje Radek John souhlasí více než polovina Čechů, uvádí průzkum MF DNES.

Dvě třetiny Čechů souhlasí s odposlechy
 

I přes zprávu organizace Transparency International, podle které v Česku dlouhodobě ubývá drobné administrativní korupce. Většina úředních úkonů je totiž předem stanovena, proto žadatel ani úředník již nemají možnost úkon ovlivnit. „Takže razítko dostanete v dané lhůtě i bez toho, že byste museli úředníka uplácet," uvedl pro MF DNES šéf české pobočky Transparency International David Ondráčka.

Pětina Čechů se v posledních letech setkala s úplatky

Podle průzkumu MF DNES se s korupcí Češi stále setkávají. Za posledních pět let uvedla zkušenost s úplatky asi pětina dotazovaných. Více než šedesát procent ji ale odmítá.

Průzkum MF DNES: Lidé s Johnem souhlasí

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zloději a záchody ze zlata. Ať si kradou, ale ne z našeho“. Novoroční Okamura vytočil ukrajinského velvyslance

10:40 „Zloději a záchody ze zlata. Ať si kradou, ale ne z našeho“. Novoroční Okamura vytočil ukrajinského velvyslance

Šéf SPD a předseda Poslanecké sněmovny se ve svém novoročním projevu ostře vymezil vůči napadené Ukr…