Dvojí metr a fašizující totalita, burácel komunista Filip o kauze Rath

30.05.2012 14:45

Předseda KSČM Vojtěch Filip se v souvislosti s korupční kauzou Davida Ratha domnívá, že je při vyšetřování politiků uplatňován dvojí metr. Zatímcočlenové vládní koalice mohou být podle předsedy KSČM v klidu, opoziční politici prý budou vazebně stíháni kdykoliv. Filip dokonce hovořil o hrozbě fašizující totality.

Dvojí metr a fašizující totalita, burácel komunista Filip o kauze Rath
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip
reklama

Filip na tiskové konferenci uvedl, že v úterý 5. května bude vazebně stíhaný Rath mluvit na schůzi Sněmovny, které se zúčastní i nepravomocně odsouzený exministr dopravy Vít Bárta (VV) a šéf rezortu obrany Alexandr Vondra (ODS), který čelí kritice kvůli kauze Promopro.

Od Janouška po Drobila

Podle Filipa je ale třeba měřit všem stejným metrem. Což se podle něj neděje. „V každém případě odmítám, že tady existuje dvojí metr. Jeden metr na koalici, na ty, kteří podporují vládu. Ti mohou cokoliv, ale nebudou vazebně stíháni, ať už mají nebo nemají imunitu. Panem Janouškem počínaje, panem Drobilem konče. A pak ti, kteří jsou v opozici, že budou vazebně stíhání kdykoliv,“ prohlásil předseda komunistů.

V této souvislosti varoval Filip před fašizující totalitou. „Jsem přesvědčen, že pokud nechceme dojít k fašizující totalitě, tak bychom se měli starat o to, aby ČR zůstala alespoň formálně právním státem,“ řekl šéf KSČM, který ale zároveň uvedl, že bude hlasovat pro vydání Ratha k trestnímu stíhání.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…