Dvojí metr a fašizující totalita, burácel komunista Filip o kauze Rath

30.05.2012 14:45 | Zprávy

Předseda KSČM Vojtěch Filip se v souvislosti s korupční kauzou Davida Ratha domnívá, že je při vyšetřování politiků uplatňován dvojí metr. Zatímcočlenové vládní koalice mohou být podle předsedy KSČM v klidu, opoziční politici prý budou vazebně stíháni kdykoliv. Filip dokonce hovořil o hrozbě fašizující totality.

Dvojí metr a fašizující totalita, burácel komunista Filip o kauze Rath
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

Filip na tiskové konferenci uvedl, že v úterý 5. května bude vazebně stíhaný Rath mluvit na schůzi Sněmovny, které se zúčastní i nepravomocně odsouzený exministr dopravy Vít Bárta (VV) a šéf rezortu obrany Alexandr Vondra (ODS), který čelí kritice kvůli kauze Promopro.

Od Janouška po Drobila

Podle Filipa je ale třeba měřit všem stejným metrem. Což se podle něj neděje. „V každém případě odmítám, že tady existuje dvojí metr. Jeden metr na koalici, na ty, kteří podporují vládu. Ti mohou cokoliv, ale nebudou vazebně stíháni, ať už mají nebo nemají imunitu. Panem Janouškem počínaje, panem Drobilem konče. A pak ti, kteří jsou v opozici, že budou vazebně stíhání kdykoliv,“ prohlásil předseda komunistů.

V této souvislosti varoval Filip před fašizující totalitou. „Jsem přesvědčen, že pokud nechceme dojít k fašizující totalitě, tak bychom se měli starat o to, aby ČR zůstala alespoň formálně právním státem,“ řekl šéf KSČM, který ale zároveň uvedl, že bude hlasovat pro vydání Ratha k trestnímu stíhání.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Prosím o vysvětlení

Četl jsem tento (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Novakova-KDU-CSL-Plevel-v-ceskem-pravnim-radu-aneb-Lex-Schwarzenberg-757872) článek na PL a vůbec nechápu, o čem je řeč? Hned v prvním odstavci se píše o nějakých normách z dob socialismu, které stále platí a kvůli kterým z n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

19:08 Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

V neděli oznámil prezident USA Joe Biden, že nebude obhajovat prezidentský post a místo sebe do Ovál…